Pozostałe

Adwokat – silna reprezentacja naszych interesów w sądzie

 

Szukając sprawiedliwości w sądzie często zmuszeni jesteśmy zatrudnić doświadczonego adwokata. Czy wiesz, że pomoc specjalisty może okazać się kluczowa podczas batalii sądowych, np. w sprawach majątkowych czy rodzinnych? Jak znaleźć dobrego adwokata? Jakie są jego zadania?

Pomoc adwokata – kiedy może się przydać?

Olbrzymia ilość rozwodów w ostatnich latach jest faktem – większość spraw sądowych tego typu wymaga pomocy prawnika. Najczęściej wynika to z faktu, że małżonkowie nie tylko doczekali się wspólnego potomstwa, ale również zgromadzili majątek. Podczas spraw rozwodowych sąd musi przede wszystkim uwzględnić dobro małoletnich dzieci. Konieczne jest podzielenie opieki pomiędzy rodziców. W takich przypadkach pomocy może okazać się mediator, który wcześniej wspólnie z małżonkami wypracowuje kompromis zadowalający obie strony. Taki kompromis przedstawiany jest sądowi – mówią pracownicy kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl

W przypadku rozwodów z orzeczeniem o winie pomoc adwokata może być niezbędna. Chcąc osiągnąć konkretne korzyści (np. być głównym opiekunem dziecka czy uzyskać alimenty) adwokat wskaże nam narzędzia prawne, z których możemy korzystać. Zadaniem adwokata jest również reprezentowanie nas przed sądem, dbanie o nasze dobre imię, doradzanie nam w sprawie ugody czy też chronienie nas przed nieprzemyślanymi krokami mogącymi pogorszyć naszą sytuację prawną. 

Jak rozpocząć współpracę z adwokatem?

Po wybraniu odpowiedniego adwokata musimy przede wszystkim wprowadzić go w naszą sprawę i szczegółowo opisać nasz problem. Zadaniem adwokata będzie bezstronna ocena oraz opinia, jakie są nasze szanse w majestacie prawa. Adwokat będzie także w naszym imieniu składał wnioski formalne, walczył o założone wcześniej cele. Adwokat może też proponować nam ugody, na skutek których obie strony zyskają.