Biznes

Aranżacje biur – jaki styl wybrać?

 

Współcześnie zaaranżowanie biur pozostawia się w rękach specjalistów: dekoratorów i architektów. Ich pomoc w tworzeniu funkcjonalnej przestrzeni może okazać się nieoceniona! Doświadczony specjalista podpowie nie tylko w kwestii kolorów i mebli, ale także zadba o komfort pracowników poprzez dobranie odpowiednich biurek, foteli, mebli. Nowoczesne biura w założeniu to nie tylko miejsce pracy, ale także przestrzeń, gdzie pracownik ma czuć się komfortowo. Jak zaprojektować własne biuro?

Wygodne miejsce pracy, wyposażone w niezbędne elementy

Podstawą w biurach są oczywiście miejsca pracy dostosowane do pracowników: najczęściej są to wygodne biurka z szufladami czy organizerami oraz obrotowe fotele, posiadające wiele punktów regulacji. Wybór fotela nie powinien być przypadkowy – fotel musi zapewniać komfort, odpowiednie podparcie dla kręgosłupa odciążać okalające go mięśnie. Istotne jest także to, żeby fotel dało się dopasować do wymagać użytkownika poprzez podniesienie siedziska czy odchylenie oparcia. Krzesło powinno móc również obracać się wokół własnej osi. 

W biurze nie może zabraknąć także wszelkich narzędzi, które pozwolą na sprawniejsze organizowanie dokumentacji – zgrzewarki, bindownice czy gilotyny znajdziemy na stronie import-maszyn.eu.

Chwila wypoczynku również w biurze

Chcąc nieco ocieplić wnętrze biura i jednocześnie urozmaicić je blisko okien możemy ustawić niewielki kącik wypoczynkowy składający się z wygodnej sofy oraz modnego fotela z wysokim zagłówkiem. Taki zestaw uzupełnijmy niskim stolikiem kawowym – w takim miejscu mogą być przyjmowani goście, ale także sami pracownicy mogą korzystać z niego, kiedy zapragną odejść od swoich biurek. Niewielki kącik wypoczynkowy umożliwi chwilę relaksu, umili poranną kawę.