Technologia

Bezpieczeństwo pracy a nowe technologie

O tym, jak istotne jest zabezpieczenie danych firmowych, dokumentów czy plików, wie każdy przedsiębiorca, manager. Współcześnie nasza wiedza o bezpieczeństwie w sieci internetowej czy firmowej rośnie, jednak stale pojawiają się nowe rozwiązania, które mogą usprawnić procesy robocze oraz zapewnić jeszcze większą wygodę i bezpieczeństwo. Jakie to rozwiązania? Co warto o nich wiedzieć?

Wykradanie danych firmowych

O tym, jak łatwo wykraść dane poufne przekonało się wiele międzynarodowych firm i spółek. Rezultaty takich działań mogą być katastrofalne (np. pozwy pochodzące od użytkowników udostępniających swoje dane). Stale więc poświęca się kolejne miliony na znalezienie nowych zabezpieczeń. Całkowite zminimalizowanie ryzyka nie jest możliwe, jednak korzystanie z nowoczesnych rozwiązań z pewnością pozwoli na zwiększy bezpieczeństwo poufnych danych. To szczególnie ważne w firmach, bez względu na ich wielkość. Wśród możliwości dedykowanych firmom są przede wszystkim platformy tworzone na indywidualne zamówienia. Firmy tworzące takie platformy mają za zadanie stworzyć funkcjonalne, wielopoziomowe narzędzie pracy dla wielu osób, zapewniające wysokie bezpieczeństwo przesyłanych danych. Takie platformy mogą łączyć się z zewnętrznymi aplikacjami (również dedykowanymi) czy z chmurami.

Praca w chmurze

Innym rozwiązaniem wartym zainteresowania są chmury – są one znane od dawna, jednak z każdym rokiem ich możliwości są coraz większe. Dawniej w chmurach przechowywaliśmy jedynie ważne dane. Dzisiaj pojemność chmur jest tak olbrzymia, że właściwie możliwe jest zrezygnowanie z przechowywania dokumentów w formie papierowej. Chmury dają także możliwość korzystania z konkretnego oprogramowania (na zasadzie miesięcznych abonamentów). To spora oszczędność dla firm, które nie muszą wykupywać licencji.

Więcej informacji znajdziesz na http://sidgroup.pl/