Dom i wnętrze

Biurko na laptopa

Nie lubisz przesiadywać z laptopem przy stole? Dla większości użytkowników komputerów przenośnych nie jest to odpowiednie miejsce. Podobnie jak stacjonarne PC, także mobile laptopy powinny w mieszkaniu otrzymać specjalny obszar, gdzie można będzie je efektywnie wykorzystywać.

Czym biurko na laptopa różni się od stołu? Po pierwsze może ono przybrać bardzo kompaktowe rozmiary. Laptopa używa jednocześnie jedna lub maksymalnie dwie osoby. Można zaoszczędzić sporo miejsca w mieszkaniu, jeśli zamiast dużego stołu zastosujemy małe biurko komputerowe. Jeżeli na laptopie mamy zamiar nie tylko pracować, ale w wolnych chwilach również grać, wtedy na pulpicie trzeba zabezpieczyć więcej przestrzeni. Kierownicy do wyścigów czy myszki do strzelanek nie można przecież trzymać na kolanach.

Stoły domowe cechują się brakiem wymiarowej elastyczności. Czasami można rozsunąć i powiększyć ich blat, jednak podczas użytkowania laptopa kluczową wartością jest wysokość mebla. Tego parametru w tradycyjnych stołach raczej nie można zmieniać. Natomiast w biurku komputerowym regulacja taka niejednokrotnie występuje. Nie będziecie musieli nadmiernie uginać pleców, gdyż nogi biurka możecie wydłużyć, aby utworzyć w pełni ergonomiczną strukturę dla swojego ciała. Brak regulacji wysokości to najpoważniejszy mankament stołów. Wyklucza on te meble z grona produktów przeznaczonych do komputerów.

Czujecie, że po kilku godzinach pracy w pozycji siedzącej zaczynają drętwieć wam nogi? Biurka komputerowe na laptopa miewają podpórki pod stopy z mechanizmami masującymi. Wspomagają one krążenie krwi w całych nogach, dzięki czemu wstając od komputera po dłuższym czasie nie czujemy się przez kilka minut, jakbyśmy zastygli niczym rzeźba z twardego metalu. Podpórki na pewno zminimalizują dolegliwości związane z długotrwałym brakiem ruchu w nogach. Instalowane są na dole biurka komputerowego. Większość znanych nam producentów oferuje je jako rozszerzenie dodatkowo płatne.

Biurka na laptopa zapewni wam Gamera. Męczarnie za stołem mogą skończyć się natychmiast. Zamiana stołu na odpowiednie biurko powinna być zalecana nawet przez lekarzy. To oni później muszą kurować schorzenia, które są następstwem skurczonej pozycji ciała podczas nachylania się nad laptopem. Komputer musi stać na zdrowej wysokości, a takową ustawicie wyłącznie w profesjonalnym meblu.