Zdrowie i Uroda

Błyszczyki do ust

Błyszczyk do ust nadaje naszym ustom blasku oraz sprawia, że wyglądają na pełniejsze. Błyszczyki są produktem bardzo prostym w użyciu. Można je stosować samodzielnie, nanieść na usta lub połączyć z pomadką. Błyszczyki często w swoim składzie posiadają pigmenty, które odbijają światło przez co nasze usta są perłowe i świecą się milionem świateł. Usta są bardzo kuszące oraz soczyste, że aż ciężko się nim oprzeć. Usta to jeden z elementów ciała kobiety, które wymagają podkreślenia czy też wyeksponowania. Niestety nie każda kobieta jest na tyle odważna aby ubrać je w soczystą zmysłową czerwień czy też radosną, wiosenna róż. Jednak jednym z najbezpieczniejszych wyborów jest zastosowanie błyszczyku do ust w kolorze cielistym, często stosowanym dla podkreślenia i uwydatnienia ich kształtu.

Czym się cechuje dobry błyszczyk do ust? Czym powinniśmy się kierować przy jego zakupie? Dobry błyszczyk powinien być wydajny, nie powinien się rolować na ustach oraz powinien się nie ścierać podczas codziennych czynności jakim jest jedzenie czy picie. Jakość produktu jest bardzo ważna. Cena nie jest wyznacznikiem jakości. Często cena jest wyznacznikiem wydajności produktu. Ważnym elementem przy wyborze produktu jest zwrócenie uwagi na jego skład – jeżeli w składzie znajdziemy przewagę naturalnych składników możemy być pewni, że dzięki jego stosowaniu nasze usta oprócz pięknego wyglądu zostaną dodatkowo odżywione oraz doskonale wypielęgnowane. Jeśli posiadają spora ilość substancji chemicznych, mogą one wysuszyć nasze usta i nie nadawać się do stosowania na co dzień.

Rodzajów błyszczyków do ust na rynku jest całe mnóstwo. W drogeriach możemy kupić błyszczyki z aplikatorem, pędzelkiem, w tubce czy też w kremie. Te z aplikatorem cieszą się największą popularnością. Natomiast te w tubce są bardzo łatwe w użyciu oraz stosuje się je bezpośrednio na usta. Niestety te w kremie, których aplikacja następuje przy użyciu palca jest dość problemowa, często marnotrawimy pewną ilość produktu oraz brudzimy swój błyszczyk. Jest to niehigieniczne i nieopłacalne.