Pozostałe

Budżet obywatelski plac zabaw – czy warto?

Plac zabaw to miejsce, które bardzo korzystnie wpływa na rozwój każdego dziecka. Nic więc dziwnego w tym, że buduje się ich coraz więcej. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy warto budować place zabaw z budżetu obywatelskiego.

Plac zabaw powinnien być na każdym osiedlu

Przy dzisiejszych możliwościach dla naszych dzieci mogą powstać tak piękne miejsca, które będą przyciągały dzieciaki w ciepłe dni. Przynajmniej nasze pociechy będą spędzały czas na świeżym powietrzu a nie przed komputerem lub telewizorem. Co jakiś czas w każdym mieście odbywa się głosowanie na co przeznaczyć pieniądze z budżetu obywatelskiego. Na pewno rzuciły Wam się w oczy takie ulotki lub plakaty, które namawiały na głosowanie na najróżniejsze inicjatywy. Seniorzy walczą o swoje pomysły, młodzi ludzie o swoje. Są też takie plany, które myślą własnie o najmłodszych obywatelach naszych miast. Budżet obywatelski plac zabaw – sam mijałem takie hasła na plakatach, które były rozwieszone w całym mieście. Jestem jak najbardziej za taką inicjatywą, która wpłynie na rozwój naszych dzieci, dlatego uważam, że budżet obywatelski plac zabaw to dobra inicjatywa. Tak, bo nawet takie place zabaw korzystnie wpływają na nasze dzieciaki. Przyciągają je na świeże powietrze – to pierwszy plus, o którym już wcześniej wspominałem. Jak wiecie dzieciaki mają głowy pełne pomysłów i na takich placach mogą wymyślać pełno zabaw, które będą rozwijały ich kreatywność.

Aktywna i kreatywna zabawa

Poza tym ruch to zdrowie, sami wiecie, a ruch na świeżym powietrzu to bardzo fajna sprawa. Nie będziemy narzekać na otyłość naszych dzieci, która męczy ostatnio pokolenie najmłodszych. Im więcej dzieciaki będą się ruszały tym lepiej. Zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki, pajęczyny i co jeszcze znaleźć można na takich placach zabaw. Ostatnio technika bardzo się rozwinęła i place zabaw są bardzo rozbudowane w takie urządzenia, których my sami nie mieliśmy. Teraz chodząc na plac zabaw można naprawdę wyśmienicie się bawić na najróżniejszych urządzeniach. Sam przyznaje się, że widząc niektóre drabinki miałbym ochotę z nich skorzystać razem z moimi pociechami. W każdym razie warto aby takich kreatywnych, wesołych miejsc powstawało jak najwięcej. Dlatego trzeba zwracać uwagę na inicjatywy z budżetu obywatelskiego i oddać głos na place zabaw, które będą powstawały na naszych osiedlach.