Zdrowie i Uroda

Jak dbać o zęby, aby zachwycały one wyglądem?

 

Piękne i zdrowe zęby są ozdobą naszej twarzy. Dzisiaj wiele mówi się o konieczności szczególnej dbałości o nasze zęby. Samo szczotkowanie nie wystarczy – aby móc chwalić się pięknymi zębami konieczne jest wdrożenie systematycznych działań związanych z higieną, ale też zmiana diety. Od czego zacząć?

Codzienna pielęgnacja pod lupą

Jak często myć zęby? Okazuje się, że wskazane jest mycie… po każdym posiłku. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Dbajmy więc o to, aby myć zęby trzy razy dziennie, kolejno zaś nitkować przestrzenie między zębowe. Dzięki użyciu nici dentystycznych możliwe stanie się wymiecenie resztek pokarmu z jamy ustnej. Dopełnieniem codziennej higieny może być stosowanie płynów do ust – poza uczuciem odświeżenia pozwalają one na zahamowanie osadzania się płytki nazębnej.

Chcąc zachować zdrowie naszych zębów na długo nie możemy unikać wizyt u stomatologa. Wizyty u dentysty planujmy przynajmniej raz w roku, a jeśli mamy skłonność do próchnicy – dwa razy w roku. Stomatolog podpowie nam, jak lepiej dbać o zęby i wskaże zabiegi poprawiające ich kondycję.

Co jeść, a czego unikać?

Dieta jest niezwykle ważnym czynnikiem związanym ze zdrowiem naszych zębów – to co jemy bezpośrednio przekłada się na stan naszego uzębienia. Aby zminimalizować ryzyko próchnicy konieczne jest wyeliminowanie z naszej diety produktów słodkich: silnie słodzonych napojów, ale również słodyczy, produktów przetworzonych, oblepiających nasze zęby. Wskazane jest jedzenie ryb i picie czarnej herbaty – produkty te zawierają fluor niezbędny do budowania twardego szkliwa – mówią specjaliści z kliniki dentistica.pl. Warto również zwracać uwagę na produkty silnie barwiące, mogące zmieniać kolor naszych zębów – przede wszystkim jest to kawa, ale również czerwone wino.