Dom i wnętrze

Dlaczego sztućce ze srebra?

Stając w obliczu wyzwania, jakim jest wybór nowego kompletu sztućców renomowanej marki Hefra dla siebie lub na prezent dla swoich najbliższych z pewnością zastanawiasz się, jakie znaczenie ma materiał, z którego wykonane są poszczególne elementy zestawu. Początkowo oczywiście nie dostrzegasz różnic, zwracasz raczej uwagę na takie kwestie jak wielkość, kształt, zdobienia. W końcu srebro oraz dobrej jakości plater i stal szlachetna są do siebie podobne i łatwo je ze sobą pomylić. Mimo wszystko, warto zastanowić się nad tym, jaki wpływ na zdrowie nasze, naszej rodziny i przyjaciół mogą mieć przyrządy, którymi przez lata będziemy spożywać posiłki i postawić na markowe sztućce Hefra.

Srebro – naturalny antybiotyk

Poza czynnikiem estetycznym, a więc wyjątkową elegancją sztućców srebrnych, nie do przecenienia są właściwości, które sprawiają, że metal szlachetny może mieć zbawienny wpływ na zdrowie naszego organizmu. Srebro wykazuje bowiem właściwości bakteriobójcze, co oznacza, że jest toksyczne dla bakterii, wirusów, glonów i grzybów. W związku z tym, jedzenie posiłków srebrnymi sztućcami dostępnymi na www.hefra.pl jest jak najbardziej pozytywnym zabiegiem, w szczególności w przypadku dzieci oraz osób starszych, które to zdecydowanie bardziej aniżeli dorośli, narażeni są na wszelkiego rodzaju infekcje.

Pielęgnacja srebra i środki ostrożności

Jeżeli chcemy, aby wszystkie srebrne elementy naszego pięknego, eleganckiego kompletu przetrwały wiele lat należy oczywiście odpowiednio o nie dbać. Poza myciem ręcznym (absolutnie nie używamy zmywarki!) oraz dokładnym polerowaniem specjalną, miękką ściereczką, dobrze znać składniki i potrawy, które mają negatywny wpływ na srebro. Przede wszystkim unikać należy spożywania widelcami, nożami i łyżkami wykonanymi ze szlachetnego materiału jajek i majonezu, gdyż zawarta w nich siarka, wchodzi w reakcje ze srebrem, przez co pojawia się na nim ciemny osad.