Zdrowie i Uroda

Dobre i wartościowe kosmetyki do pielęgnacji włosów

 

Aby nasze włosy były piękne, zdrowe i sprężyste konieczne jest poświecenie im kilkudziesięciu minut w ciągu tygodnia. Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym oraz stosowaniu konkretnych produktów możliwe stanie się polepszenie kondycji włosów i wzmocnienie ich. W jaki sposób?

Oczyszczanie skóry głowy – jak zrobić to prawidłowo

Bez względu na częstotliwość mycia włosów większość z nas jest przekonana, że szampony służą do oczyszczania włosów. To błąd – preparaty takie jak szampony mają za zadanie przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy. Na jej powierzchni osadza się kurz, ale również nadmiernie wydzielanie sebum oraz obumarły naskórek. Odpowiednio dobrany szampon sprawi, że skóra naszej głowy będzie oczyszczona i odświeżona. Musimy być jednak świadomi tego, że szampony o silnym składzie mogą podrażnić delikatną skórę głowy i powodować jej podrażnienia. To z kolei prowadzi do powstawania łupieżu, wyjałowienia naskórka. 

Sam proces mycia głowy również jest ważny: poprzez delikatny masaż poprawiamy ukrwienie skóry głowy, co stymuluje cebulki włosów do bardziej wytężonej pracy. Warto myć głowę z wyczuciem, a sam masaż może stać się relaksujący i odprężający dla nas – mówią specjaliści ze sklepu emcik.pl

Odżywki, maski, kuracje ampułkowe

Chcąc zachować idealny wygląd włosów powinniśmy dbać o nie na całej długości. W tym celu po każdym myciu głowy konieczne będzie zastosowanie odżywki. Odzywki to preparaty, których zadaniem jest przede wszystkim odżywienie wnętrza włosa – dzięki cennym składnikom preparat wnika głęboko wewnątrz struktury włosa i sprawia, że staje się on bardziej elastyczny, mniej podatny na łamanie, uszkodzenia. 

Raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie warto zastosować maski i kompresy na włosy. Takie preparaty stosujemy na umyte i mokre włosy, kolejno zakładamy czepek i ręcznik. Dzięki ciepłu preparaty wnikną głęboko w otwarte łuski włosa i odżywią je dokładnie.