Ciekawe

Dodatkowe zajęcia sportowe? Wybierz pływanie!

Twoim głównym środkiem transportu jest samochód lub komunikacja miejska? Rzadko masz okazję spacerować? Większość dnia spędzasz w pracy siedząc przy biurku i wpatrując się w monitor komputera? Często odczuwasz ból w plecach? Twoje mięśnie są zastane? Czujesz, że brakuje ci ruchu? Chcesz zrzucić kilka kilogramów? Lato zbliża się wielkimi krokami i chciałabyś świetnie wyglądać na plaży? Na każde z tych pytań istnieje jedna, wspólna odpowiedź – nauka pływania!

Zbawienne korzyści pływania

Ruch w wodzie niesie za sobą same pozytywy. Jest lekarstwem na wszystko. Zacznijmy od tego, że pływanie to zarazem profilaktyka i rehabilitacja. Decyduje o tym fakt, że angażuje wszystkie partie mięśni, odciąża kręgosłup, poprawia elastyczność stawów oraz koryguje wszelkie wady postawy. Oczywiście zwiększa też pojemność płuc, tym samym wzmacniając cały układ oddechowy. Wreszcie wzmacnia wytrzymałość i doskonale wpływa na kondycję. Jest w czołówce sportów, które niezwykle szybko spalają zbędną tkankę tłuszczową, pozwalając cieszyć się szczupłą sylwetką. Dodatkowo ruch w wodzie odpręża, dlatego jest doskonałą metodą na odstresowanie się po ciężkim dniu w szkole lub pracy.

Nauka pływania

Jeżeli zależy ci na tym, aby pływać poprawnie, opanować wszystkie cztery style pływackie, po krótkim czasie obserwować na swoim ciele efekty, a przede wszystkim być systematycznym i stałym bywalcem basenu, najlepszym wyjściem jest zapisanie się na zajęcia z instruktorem. Do wyboru masz lekcje indywidualne lub grupowe. Pod okiem trenera, obserwującego każdy twój ruch, unikniesz wyrobienia złych nawyków i nauczysz się odpowiedniej techniki żabki, kraula, grzbietu i delfina.

Sprawdź ofertę szkoły pływania na http://www.akademiaplywakow.pl/