Dom i wnętrze

 Dom, który wspiera nasz komfort

 

Własny dom to niewątpliwie olbrzymia radość – nawet niewielkie domki pozwalają na zachowanie większego stopnia prywatności, zwiększenie przestrzeni życiowej. Budując dom warto zastanowić się nad tym, jak jego bryła i elementy będą wspierać nasz komfort. Podstawą powinno być skuteczne docieplenie!

Problemy, z jakimi borykają się właściciele domów

Właściciele domów powtarzają, że własny dom to nieustanna praca: koszenie trawy, remontowanie, poprawki. To jednak problemy kosmetyczne – prawdziwym problemem może okazać się nieszczelność domu, przez co niemożliwe stanie się uzyskanie w nim komfortowej temperatury. Stałe dogrzewanie powodować będzie wzrost rachunków!

Termomodernizacja domu – jak przebiega?

Chcąc zadbać o nasz komfort w domu jednorodzinnym warto poświęcić czas i pieniądze na termomodernizację. Proces ten przeprowadzany jest przez wykwalifikowane firmy takie jak inpg.pl. Pierwszym krokiem jest stworzenie dokładnej dokumentacji budynku, jak i wykonanie audytów. Audyt energetyczny oraz oświetleniowy prowadzony jest przez specjalistów w swoich branżach. Dzięki nim możliwe jest określenie nieszczelności w termoizolacji domu, ale również wszelkich przecieków powstałych już w czasie użytkowania budynku. 

Termomodernizacja obejmuje zagadnienia takie jak ocieplanie ścian zewnętrznych oraz usuwanie przyczyn wilgoci. Niezwykle ważne na tym etapie jest zadbanie o osuszenie ścian i zadbanie o ich odpowiednie zabezpieczenie. Kolejnym krokiem jest ocieplenie ścian wewnętrznych, również sąsiadujących z klatkami schodowymi, ocieplenie stropów. Jednym z najczęściej podejmowanych kroków jest również wymiana stolarki okiennej – to właśnie okna w wielu przypadkach stanowią punkt nieszczelności. W wielu domach niezbędna jest również wymiana ogrzewania na instalacje wspierające odzyskiwanie ciepła.