Dom i wnętrze

Domowe biuro – o czym warto pamiętać?

 

Coraz częściej zdarza się, że pracujemy z domu. Praca w trybie home office jest rekomendowana przez pracodawców szczególnie w czasie złego samopoczucia. Chcąc pracować komfortowo warto zastanowić się nad zaaranżowaniem domowego biura lub też po prostu kąciku, gdzie będziemy mogli w spokoju wykonywać swoje obowiązki. 

Biurko, fotel, regały…

Podstawą w domowym biurze jest bez wątpienia wygodny fotel oraz dopasowane do naszych potrzeb biurko. Nowoczesne biurka znajdziemy u topowych producentów mebli biurowych. Wśród licznych modeli warto zwrócić uwagę na produkty posiadające dodatkowe szuflady, w których znajdzie się dość miejsca na przechowywanie przyborów biurowych oraz dokumentacji. 

Kluczem do wygody podczas pracy jest oczywiście fotel. Warto wybrać model posiadający kilka punktów regulacji, dzięki czemu możliwe będzie dopasowanie wysokości siedziska czy też kąta odchylenia podłokietników. Fotele biurowe posiadają również mechanizm pozwalający na obrót siedziska wokół jego osi – to przydatna opcja, kiedy biurko jest długo lub w kształcie litery „L”. Warto również sprawdzić samo siedzisko i oparcie – elementy te powinny być tapicerowane tkaninami o podwyższonej odporności na ścieranie. Dobrym pomysłem może być kupienie fotela o oparciu wykonanym z tkaniny oddychającej. 

Wyposażenie biura – co wybrać?

W zależności od rodzaju naszej pracy może się okazać, że niezbędne będą elementy takie jak laminatory, gilotyny do papieru, zgrzewarki. Wszystkie te elementy znajdziemy w profesjonalnych hurtowniach sprzętu biurowego jak np. import-maszyn.eu. Chcąc wygodnie z nich korzystać musimy znaleźć miejsc na ich przechowywanie. Warto w domowym biurze wykorzystać klasyczne regały, na których znajdzie się sporo miejsca na przybory biurowe.