Dom i wnętrze

Dywan jako dodatek w stylu industrialnym

Styl industrialny jest współcześnie niezwykle popularny. Cechuje go minimalizm – ograniczona ilość ozdób, światła, a nawet ścian. Pożądane jest uzyskanie dużej przestrzeni, zarówno w pionie, jak i w poziomie, połączone z wrażeniem chłodu i neutralności. Podstawowymi materiałami są beton, kamień, metal i szkło. Stosuje się paletę czystych bieli i szarości, przełamywaną brązami i przybrudzoną czerwienią (cegła i rdza). Czy w takim wnętrzu można zatem stosować ozdobę w postaci dywanu? A jeśli tak, to na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, by nie zakłócić harmonii tego stylu? Jaki dywan sprawdzi się przy tak restrykcyjnych wymogach?

Dywan gładki

Dla stylu industrialnego projektanci wnętrz polecają duże, jednokolorowe dywany, np. od Carpet For You, w odcieniach szarości, bieli lub brązu. Najlepiej sprawdzają się sztywne włókna – mieszanki włókien naturalnych i syntetycznych. Ich wyraźna faktura nawiązuje do surowości i prostoty, tak charakterystycznych dla tego stylu.

Dywan jak podłoga

Ciekawym rozwiązaniem są dywany przedstawiające wzór imitujący dużą kostkę brukową, kafelki lub lekko przybrudzoną podłogę. To strzał w dziesiątkę do industrialnego salonu. Dobrze, by taki dywan swoją barwą zgrywał się ze ścianami lub stojącymi w pobliżu meblami. Tworząc wówczas całość, dywan nie będzie zbytnio kontrastował, ale zwróci uwagę każdego gościa naszego domu.

Dywan stylizowany na stary

Dywan z fabrycznie odtworzonymi skazami, takimi jak przetarcia czy zadeptanie, doskonale komponuje się z betonowymi nawierzchniami oraz drewnianymi meblami stylu industrialnego. Z kolei wzornictwo zgodne z trendami historycznymi, przedstawiającymi mocno wytarte wzorzyste kobierce szczególnie korzystnie zaprezentuje się w okolicach kominka.
Wejdź na www.carpetforyou.pl i sprawdź ofertę dywanów do każdego pomieszczenia w Twoim domu i nie tylko.