Zdrowie i Uroda

Czy dzięki ozonowaniu zachowamy większą higienę pomieszczeń?

 

Dezynfekcja i sanitaryzacja pomieszczeń to dzisiaj temat niezwykle często podnoszony, szczególnie w miejscach publicznych, takich jak urzędy, szkoły. Dzięki dezynfekcji możliwe jest zmniejszenie ryzyko kontaktu z substancjami chorobotwórczymi czy bezpośrednio wpływającymi na zdrowie człowieka. Chcąc zdezynfekować duże powierzchnie w prosty sposób zaleca się ozonowanie. Czym jest ten proces i jak przebiega?

Ozonowanie w zakładach pracy… i w domu!

Ozonowanie jest dzisiaj jednym z najchętniej wybieranych sposobów na dezynfekcję. Dzięki generatorom ozonu możliwe jest zdezynfekowanie przestrzeni takich jak biura, hale przemysłowe, klasy szkolne, miejsca użyteczności publicznej. Od niedawna ozonowanie możliwe jest również w warunkach domowych – oczywiście przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa. 

Ozon sprawdza się doskonale podczas procesu dezynfekcji. Wchodzi on w reakcje ze związkami organicznymi takimi jak drobnoustroje, roztocza, pleśń, grzyby, wirusy czy bakterie i skutecznie je neutralizuje. Działanie ozonu to nie tylko dezynfekcja, ale również usuwanie nieprzyjemnych zapachów, przez co ozonowanie jest szczególnie cenione w zakładach przemysłowych. 

Ozonowanie okazuje się również przydatne w odświeżaniu ubrań skórzanych, których z oczywistych względów nie możemy wrzucić do pralki. Poprzez ozonowanie możliwe jest odświeżenie skór motocyklowych, ale również kasków, których elementy są nierozbieralne – mówią pracownicy sklepu ozonatory.eu.

Bezpieczne ozonowanie – jak je przeprowadzić?

Proces ozonowania w domach warto przeprowadzić, kiedy w mieszkaniu nie ma nikogo. Przed połączenie generatora ozonu upewnijmy się, że w pomieszczeniu nie ma ani ludzi, ani zwierząt. Po zakończeniu ozonowania konieczne jest wywietrzenie pomieszczenia – przez minimum 30 minut! Ludzie mogą wejść do zdezynfekowanego pomieszczenia po ok. 2 godzinach od zakończenia ozonowania.