Pozostałe

 Ekologiczne zabawki drewniane – skąd ich popularność?

 

O drewnianych zabawkach mówi się wiele od kilku lat – przede wszystkim ze względu na proekologiczne podejście ich producentów. Moda na bycie eko dotarła już do naszych domów i dotyka coraz różniejszych sfer. Istotne jest, aby wprowadzać je z głową i stopniowo. Zabawki drewniane są propozycją, która z pewnością przypadnie do gustu maluchom. 

Zabawki ekologiczne – jak są tworzone?

Nowoczesne zabawki drewniane zaskoczą nas nie tylko swoim zróżnicowaniem, ale i formą. Wśród licznych kolekcji znajdziemy zabawki do pchania, ciągnięcia, zabawki wspomagające rozwijanie umiejętności manualnych. Wśród klasycznych zestawów znajdziemy najprostsze klocki, dzięki którym nasze dzieci wybudują magiczne pałace, domy, samochody czy pojazdy kosmiczne – możliwości jest bez liku. Producenci zabawek drewnianych proponują nam również zabawki wiszące – są to najczęściej samoloty lub ptaki, które mają możliwość ruszania skrzydłami. Takie zabawki wspaniale będą prezentować się podwieszone pod sufitem.  

Wybierając zabawki chcemy, aby były one bezpieczne dla dziecka. W przypadku zabawek drewnianych nie musimy się o nic martwić: elementy są odpowiednio szlifowane, aby nie było możliwości zadraśnięcia. Kanty klocków delikatnie się zaokrągla. Dużo uwagi poświęca się również farbom – są one nietoksyczne i bezpieczne dla dzieci. Farby zabezpieczone są warstwą bezbarwnego lakieru, który pozwala na zachowanie wspaniałego koloru przez wiele lat – mówią specjaliści ze sklepu z zabawkami haribi.pl

Zabawki drewniane dla dzieci w każdym wieku

W przypadku zabawek drewnianych warto pamiętać, że są one tworzone dla dzieci w każdym wieku. Propozycje producentów są praktycznie nieograniczone, a szeroki wybór pozwoli nam nie tylko zapewnić dziecku rozrywkę, ale też ozdobić w prosty sposób pokój dziecka.