Dom i wnętrze

Elegancka sypialnia: jak ją zaprojektować?

 

Sypialnia powinna być miejscem komfortowym, wygodnym, dopasowanym do naszych potrzeb. Ma być miejscem, gdzie czujemy się bezpiecznie i gdzie możemy spać, ale też w spokoju poczytać książkę czy obejrzeć ulubiony serial. Jej odpowiednia aranżacja będzie kluczem do funkcjonalności, gdyż w wielu przypadkach sypialnia staje się także naszą garderobą!

Wybieramy funkcjonalne meble do sypialni

Z czym kojarzy nam się sypialnia? Przede wszystkim jest to wygodne łóżko, niewielkie szafki nocne, lampki. Często sypialnie to również nasze garderoby, gdzie z chęcią umieszczamy szafy. Dopasowanie takiej szafy do konkretnego wnętrza może być jednak problematyczne, szczególnie w przypadku mniejszych sypialni. Tym z pomocą przychodzą nam jednak producenci tacy jak chobotdesign.pl. którzy proponują nam eleganckie meble do sypialni, dostosowane do naszych potrzeb. Szukając pięknej i funkcjonalnej szafy wybierzmy mebel tworzony na wymiar – dzięki temu sami będziemy mogli także zadecydować o ułożeniu we wnętrzu półek, dodatkowych szuflad. 

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Wybór łóżka i materaca nie powinien być przypadkowy – producenci zaoferują nam łóżka oparte na ramie, z wewnętrznymi komorami, które pozwolą na przechowywanie pościeli lub też innych przedmiotów. Wybrana rama łóżka może być zaopatrzona także w półautomatyczny stelaż, którego podnoszenie nie sprawi nam żadnego problemu. 

 Łóżko koniecznie zaopatrzmy w wygodny materac dopasowany twardością do naszej wagi. Materace są dzisiaj dostępne w wielu ciekawych opcjach: materace piankowe, sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe. Warto zapoznać się ze strukturami, które znajdują się wewnątrz materacy, aby wybrać produkt najbardziej dopasowany do naszych potrzeb.