Dom i wnętrze

Funkcjonalna i elegancka łazienka – czy to połączenie jest możliwe?

 

Stworzenie ciekawej i jednocześnie funkcjonalnej łazienki często wydaje się być zadaniem niewykonalnym. Niewielka przestrzeń czy brak naturalnego światła są zazwyczaj największym problemami. Na szczęście dzisiaj nie musimy zatrudniać doświadczonych architektów czy dekoratorów, aby stworzyli dla nas piękną łazienkę – dzisiaj inspiracji możemy szukać nie tylko w sieci czy w magazynach wnętrzarskich, ale też wprost u samych producentów wyposażenia łazienkowego!

Niewielkie łazienki: jasne kolory i eleganckie dodatki

Niewielkie łazienki przysparzają rzekomo najwięcej problemów – projektanci są jednak zdania, że nawet niewielka przestrzeń może być zaprojektowana z głową i pomysłem. Kluczem jest odpowiednie ułożenie elementów oraz dobranie takich kolorów i dekoracji, aby wspomagały przestrzeń. Niewielkie wnętrza w łazienkach najlepiej urządzić w jasnych kolorach: dotyczy to nie tylko ścian, ale również mebli. Jasna łazienka wyda się optycznie większa, a meble łazienkowe o lśniących frontach skutecznie odbiją światło. 

Chcąc nadać wnętrzu łazienki ciekawego charakteru warto wykorzystać stylizowane umywalki – takie elementy zaproponuje nam producent krzemien.com.pl. Wśród polecanych produktów znajdziemy piękne umywalki wzorowane na stylu baroku, jak również na stylu angielskim, z mosiężnymi kurkami i wężami. Taka umywalka z pewnością stanie się ozdobą każdej łazienki!

Duża łazienka – duże możliwości

Większe łazienki dają znacznie więcej możliwości aranżowania – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W takiej łazience nie tylko możemy zabawić się kolorami łącząc je w nieoczywiste połączenia, ale również wykorzystać sprzęty, które będą dopasowane do naszych potrzeb, np. kabinę prysznicową wraz z wanną. Warto pamiętać, że duże łazienki potrzebują równomiernego oświetlenia.