Biznes

Hostessa i modelka – czym różnią się te zawody?

Profesjonalne agencje świadczą usługę wynajmowania modelek i hostess. Oferują pomoc przy organizacji targów promocyjnych, akcji marketingowych, bankietów, konferencji, pokazów mody i wizażu, bodypaitingu, imprez plenerowych, eventów, gal czy szkoleń. Skąd jednak wiedzieć, czy do danego wydarzenia odpowiednia będzie profesjonalna modelka czy hostessa?

Zakres obowiązków modelek

Pierwsze skojarzenie z zawodem modelki to chodzenie po wybiegu. Faktycznie, modelki w ten sposób prezentują przed publicznością lub kontrahentami projekty ubiorów, zaprojektowanych wcześniej przez projektantów mody. Są one dopasowane do ich sylwetki i urody w taki sposób, aby uwypuklić wszelkie zalety ubioru. Jednak to nie jedyne zajęcie. Bardzo często fotomodelki z Papilio Agency prezentują ubrania lub biżuterię na fotografiach, na przykład w czasopismach. Niektóre osoby pracujące w tej branży zajmują się wąską specjalizacją, jaką jest modeling konkretnej części ciała. Takie osoby, zwane Part Models, posiadają szczególnie zadbane dłonie, paznokcie, stopy czy też oczy, których użyczają na potrzeby reklamy bądź zdjęcia artystycznego. Modelki cechują się wysokim wzrostem, perfekcyjnymi wymiarami ciała, gładką cerą oraz nietuzinkową, przyciągająca uwagę twarzą.

Zakres obowiązków hostess

Hostessy najczęściej wynajmowane są na akcje marketingowe. Kojarzone są również z promocją w supermarketach, gdzie reklamując jakąś markę zachęcają do poczęstowania się i skosztowania produktu. Właściciele firm zgłaszają się do profesjonalnych agencji, jak Papilio Agency, przed wyjazdami na targi. Wynajmują wówczas hostessy, które by zwiększyć zainteresowanie stoiskiem danej firmy, rozdają gadżety reklamowe lub ulotki. Hostessy angażowane są także w udział w kongresach i bankietach, gdzie opiekują się zaproszonymi gośćmi lub wręczają nagrody. Podczas konferencji międzynarodowych cenne są hostessy tłumaczki, pomocne w przeprowadzaniu rozmów z zagranicznymi kontrahentami.

Wejdź na http://papilioagency.com i zobacz ofertę usług profesjonalnych modelek oraz hostess dla Twojej firmy