Zdrowie i Uroda

Idealnie proste i lśniące włosy za sprawą prostownicy

W sklepach z elektroniką, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy ogromny wybór urządzeń do prostowania włosów. Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jednak jak to zwykle bywa, wybierając sprzęt AGD warto przede wszystkim kierować się jakością i w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę parametry techniczne, nie zaś kwotę. W szczególności, że w tym przypadku w grę wchodzi zdrowie, kondycja i piękno naszych włosów.

Płytki – najważniejszy element każdej prostownicy

Kiedy już zdecydujemy się na kupno naszej pierwszej prostownicy, bądź też wymianę starej warto wcześniej określić, czego właściwie poszukujemy i oczekujemy od tego typu urządzenia. Jednym z podstawowych wyznaczników jakości prostownicy, na który warto zwrócić szczególną uwagę są jej płytki. Jest to niezwykle istotne, gdyż powierzchnia ta ma bezpośredni kontakt z włosami (za jej pomocą są one wygładzane i prostowane). W sklepach typu Sferis dostaniemy prostownice z płytkami z elementów pokrytych różnego rodzaju powłokami, które ułatwiają poślizg, a dodatkowo chronią łuskę włosów przed niepożądanymi skutkami wysokiej temperatury oraz nadają im ładny połysk.

Różne rodzaje płytek

Na www.sferis.pl znajdziemy modele prostownic z płytkami pełnoceramicznymi oraz ceramicznymi pokrytymi dodatkowymi materiałami (np. jonami srebra, kryształkami diamentu, mieszanką specjalnie wyselekcjonowanych pierwiastków substancji organicznych i minerałów). Poza tym wybierać możemy spośród urządzeń turmalinowych, które posiadają płytki pokryte mieszaniną ceramiki bądź tytanu z naturalnie występującym w przyrodzie minerałem – turmalinem, stanowiącym bogate źródło jonów ujemnych. Nadają one włosom piękny blask, a także zapobiegają elektryzowaniu. W końcu prostownice mogą być tytanowe, tzn. z płytkami pokrytymi stopem tytanu – najtrwalszym i najbardziej wytrzymałym spośród metali.

Rodzaj włosów a wielkość płytek

Jako, że na zdrowie, kondycję i wygląd prostowanych włosów olbrzymi wpływ mają płytki, a dokładniej ich powłoka i wielkość, bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniego do konkretnego typu włosów urządzenia. Włosy grube, sztywne i gęste wymagają prostownicy o niestandardowej długości (przynajmniej 9 cm) i szerokości płytek. Do włosów normalnych, nie za długich i nie za gęstych z pewnością wystarczy zaś klasyczna prostownica.