Zdrowie i Uroda

Karoten w kosmetykach

W sklepach, które tak, jak Drogeria Lilaróż zajmują się przede wszystkim sprzedażą wysokiej jakości kosmetyków naturalnych i organicznych znajdziemy produkty, bazujące na rozmaitych składnikach roślinnych. Dla wielu z nich bardzo istotny jest beta-karoten, który naturalnie występuje w pomarańczowych, żółtych i czerwonych warzywach i owocach, m.in. w marchwi, dyni, pomarańczy morelach, pomidorach i papryce. Wbrew pozorom beta-karoten nie tylko przyśpiesza opalanie, ale również wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wzroku, wzmacnia odporność, leczy trądzik, opóźnia pojawianie się zmarszczek. Czym jest i jakie jeszcze właściwości wykazuje beta-karoten?

Co to jest beta-karoten?

Beta-karoten to związek zaliczany do grupy karotenoidów, czyli pomarańczowych, żółtych i czerwonych barwników roślinnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jego istotę podkreśla to, że jest on prowitaminą witaminy A – substancją, z której organizm wytwarza witaminę A.

Właściwości kosmetyków z beta-karotenem, czyli na opalaniu się nie kończy

Chociaż beta-karoten swą popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest naturalnym filtrem UV i wspomaga opalanie (dzięki niemu skóra jest zabezpieczona przed szkodliwym promieniowaniem i na dłużej pozostaje muśnięta słońcem), wykazuje szereg innych, niemniej cennych właściwości. Otóż dostępne na www.drogerialilaroz.pl maseczki, kremy, sera i olejki z karotenem marchwiowym działają odmładzająco (pobudzają produkcję nowych włókien kolagenowych i odbudowują zniszczone), chronią przed przedwczesnym starzeniem się skóry i pojawianiem się na niej defektów i uszkodzeń. W końcu produkty z beta-karotenem doskonale pielęgnują cerę trądzikową – normalizują pracę gruczołów łojowych, tym samym niwelując ryzyko pojawiania się kolejnych wyprysków.