Ciekawe

Jaką kawę można kupić w sklepie z kawą?

Dobry sklep z kawą oferuje swoim klientom przynajmniej kilka rodzajów kawy. Najczęściej decydujemy się na zakup kawy w ziarnach. Czy jednak tylko taką możemy wybrać? Podpowiadamy co jeszcze można znaleźć w sklepach specjalizujących się w sprzedaży kawy.

Kawa mielona

Jest to kawa, która przeznaczona jest do błyskawicznego wręcz przygotowywania. Wiele osób wybiera ją z uwagi na łatwość przyrządzenia. Wystarczy zalać proszek bądź granulki gorącą wodą, aby już po chwili cieszyć się smacznym naparem. Swoją popularność zaczęła zdobywać już w latach 50. XX wieku. Do dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez naparu przyrządzanego na bazie właśnie kawy rozpuszczalnej.

Kawy aromatyzowane

Do wysokiej jakości mieszanek dodaje się nieraz takie dodatki, jak:
-wanilia;
-goździki;
-kardamon;
-cynamon.
Popularna jest również czekolada oraz karmel. Dodatki takie sprawiają, że kawa zyskuje nowy, niesamowity smak i trafia w gusta tych, dla których sama kawa jest zbyt kwaśna bądź gorzka.

Mielona

Nie każdy z nas dysponuje w domu własnym młynkiem do kawy. Dlatego nierzadko decydujemy się na zakup kawy mielonej. W dobrych sklepach z kawą ziarna mieli się jednak dopiero na życzenie klienta. Dzięki temu kawa nie wietrzeje, zachowuje swoje doskonałe właściwości: smak i aromat. Po zmieleniu jest również odpowiednio pakowana.