Motoryzacja

Komfort jazdy na motocyklu, a kurtki motocyklowe

Jazda na motocyklu przez wielu ludzi uważana jest za niebezpieczną rozrywkę czy wręcz samobójstwo. Jest to mylne stwierdzenie. Jednak motocyklista narażony jest na więcej uszkodzeń niż kierowca samochodu, dlatego też producenci odzieży motocyklowej i kasków starają się odpowiednio ulepszać swoje produkty tak, aby oprócz dobrego wyglądu i komfortu były one funkcjonalne i przede wszystkim zapewniały bezpieczeństwo dla użytkownika.

Jaki strój na motocykl?

Zazwyczaj kupując odzież na motocykl użytkownicy starają się kupić dopasowany komplet czyli spodnie i kurtki motocyklowe. Kupując komplet mamy pewność że obie te części da się ze sobą spiąć dzięki czemu otrzymamy dopasowany zestaw na każdą podróż. Decydując się na zakup powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo. Pamiętać trzeba że ubrania tego typu nie mają za zadanie jedynie ładnie wyglądać. Muszą one być funkcjonalne i stanowić zabezpieczenie ciała motocyklisty. Zazwyczaj wybierając się na przejażdżkę, należy być ubranym tak, jakby było się przygotowanym że będziemy mieć wypadek. Wsiadając na motocykl w zwykłej koszulce i jeansach, lub co gorsza spodenkach, kierujący nie potrzebnie naraża swoje zdrowie i życie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kupując odzież, czy to kurtki motocyklowe czy spodnie, należy zwrócić uwagę czy jest ona wyposażona w ochraniacze na łokcie, kolana i plecy.
Kupując ubrania najlepiej zrobić to w sklepie stacjonarnym, ponieważ wtedy mamy pewność że są one odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Ubierając kurtkę najlepiej jest wyciągnąć ręce do przodu, dzięki temu wiemy czy jej długość jest odpowiednia. Rękawy nie powinny odsłaniać nadgarstków.

Zakup przez Internet – czy to dobry pomysł?

Jeśli decydujemy się na zakup przez internet ze względu na korzystną cenę, warto wcześniej sprawdzić i przymierzyć podobne modele w sklepie, aby uniknąć późniejszego rozczarowania ze względu na źle dobrany rozmiar.
Wielu motocyklistów twierdzi, iż przy zakupie ważny jest również kolor. Poleca się odzież i kaski jasne lub jaskrawe, tak aby wyróżniały się na tle asfaltu czy miejskiego krajobrazu. Takie, dzięki którym motocyklista będzie łatwo widoczny przez innych użytkowników drogi.