Zdrowie i Uroda

Jakie kosmetyki pielęgnacyjne warto stosować każdego dnia?

 

Nasza skóra twarzy wymaga specjalnej pielęgnacji – szczególnie kiedy chcemy, aby była ona naszą wizytówką i ozdobą. Kluczem do doskonałego wyglądu jest dobranie odpowiednich kosmetyków, ale i regularne rytuały pielęgnacyjne. Jakie produkty wybrać, aby nasza skóra była w doskonałej kondycji przez cały czas?

Pielęgnacja poranna

Podczas porannej pielęgnacji warto poświecić więcej czasu skórze twarzy. Podstawą jest jej oczyszczenie oraz odpowiednie tonizowanie. Dzięki tonikom i hydrolatom możliwe jest przywrócenie skórze jej naturalnego odczynu pH. Tonizowanie przygotowuje skórę do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Pomiędzy tonikiem a kremem warto zastosować esencję: zadziała ona regenerująco, pozwoli na odbudowanie naskórka. Ostatnim krokiem jest krem, najlepiej z wysokim filtrem, aby móc skutecznie chronić skórę przed promieniowaniem UV. Promieniowanie słoneczne jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry!

Pielęgnacja wieczorna

Wieczorna pielęgnacja to przygotowanie skóry do odpoczynku. W tym celu konieczne jest oczyszczenie skóry (również olejkami do mycia), kolejno tonizowanie, zastosowanie esencji lub serum i wybranego przez nas kremu na noc. Wiele interesujących kremów do każdego typu cery znajdziemy w sklepie koreabu.pl.

Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne

Poza oczyszczaniem, tonizowaniem oraz nawilżaniem warto 1-2 razy w tygodniu wykonać delikatny peeling twarzy. Zabieg ten pozwoli na usunięcie martwego naskórka, jak również na wygładzenie twarzy. Dzięki regularnym peelingom składniki odżywcze wybranych kosmetyków będą wnikać znacznie głębiej. Dobrym pomysłem jest także stosowanie maseczek (np. w płachcie), które pozwolą na silne nawilżenie i zregenerowanie skóry twarzy. Zabieg maseczki powinniśmy wykonywać raz w tygodniu