Pozostałe

Kot – nowy członek rodziny w domu!

 

Chęć posiadania zwierzęcia w domu bardzo często rozbija się o nasz tryb życia: długi pobyt poza domem, niemożność wychodzenia na regularne spacery. W takich sytuacjach dobrym pomysłem może okazać się… kot. Koty niewychodzące to propozycja dla osób, które cenią obecność zwierzęcia w domu, a jednocześnie to pupile, którymi nie trzeba zajmować się cały czas. 

Jak przygotować dom na kota?

Kiedy decyzja o kupnie czy przygarnięciu kota zostaje podjęta konieczne jest zaadaptowanie przestrzeni domowej dla nowego członka rodziny. Przede wszystkim niezbędna jest kuweta, która zostanie wypełniona żwirkiem. Kuweta powinna znajdować się w ustronnym miejscu, aby korzystający z niej kot czuł się komfortowo i bezpiecznie. Dobrym pomysłem jest umieszczenie jej w łazience – tu musimy jednak pamiętać o tym, aby drzwi do łazienki były zawsze otwarte. Niezbędne są również miski – kot powinien mieć 2-3 miseczki, w których znajdzie się miejsce na morką karmę, chrupki oraz wodę. Zasadniczo koty pobierają wodę z pożywienia, jednak w czasie upałów warto ustawić także ten element, aby mógł w razie potrzeby się napić – mówią specjaliści ze sklepu zoona.pl

Zapewnij kotu rozrywkę i bezpieczne miejsce do spania

Niezwykle ważnym elementem „wyprawki” dla kota są zabawki – dotyczy to nie tylko małych kociąt. Zapewniając kotu zabawki możemy mieć pewność, że z nudów nie będzie on niszczył mebli. Kolorowe piłki, piórka na sznurku – sprawdzą się one idealnie. Dobrym pomysłem będzie drapak – koty niewychodzące, tak samo jak te żyjące wolno, mają potrzebę ostrzenia pazurów. Drapak im to umożliwi.

Wiele osób decyduje się także na zakup legowiska dla kota – najczęściej są to miękkie budki, w których kot może się schować. Takie legowisko zapewni mu spokój i poczucie bezpieczeństwa, szczególnie jeśli w domu bywają goście czy małe dzieci.