Pozostałe

Kwestie praktyczne dla przeprowadzających się do UK

Decydując się na przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii najczęściej nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele trudności stanie przed nami. Dzisiaj jednak jest zacznie łatwiej – wiele osób dzieli się swoimi emigracyjnymi doświadczeniami w sieci, na blogach. Warto zapoznać się z rzetelnymi źródłami wiedzy, aby zaoszczędzić sobie czasu podczas załatwiania konkretnych spraw czy dokumentów.

Znajdź odpowiednie mieszkanie

Podstawą w odnalezieniu się w UK jest znalezienie pokoju lub mieszkania. Ogłoszeń jest bez liku, musimy mieć jednak świadomość tego, że im wyższy standard, tym wyższa cena. Bardzo ważne jest również to, że ceny mieszkań znacząco odbiegają od polskich realiów – na szczęście ceny są elastyczne i wszystko można dogadać.

Ubezpiecz się i zadbaj o zdrowie i życie

Kwestie ubezpieczenia zdrowotnego powinny być dla nas tak samo ważne jak w przypadku mieszkania. W przypadku jakiejkolwiek choroby czy wypadku ubezpieczenie daje nam prawo do skorzystania z pomocy medycznej. Obecnie w UK możliwe jest wykupienie konkretnego pakietu ubezpieczenia medycznego, dopasowanego do naszych potrzeb. W razie wypadku konieczne jest poinformowanie ubezpieczyciela o zdarzeniu.

Miałeś wypadek na terenie UK? Zajrzyj na stronę http://www.wypadki.co.uk