Dom i wnętrze

Łazienka w stylu francuskim 

 

Każdy, kto chociaż raz miał okazję obejrzeć francuskie wnętrza doskonale wie, że są one prawdziwą ucztą dla oczu. Niezaprzeczalnie łazienka w stylu francuskim jest tego doskonałym przykładem. Styl paryski to styl nacechowany spójnością, konsekwencją i stonowaniem. Jeśli chcemy, by nasza łazienka w stylu francuskim w pełni odzwierciedlała te wymagania musimy dobrze przemyśleć naszą aranżację zanim rozpoczniemy urządzanie wnętrza. 

 

Jak wygląda łazienka w stylu francuskim?

Styl paryski jest bardzo charakterystyczny. Łazienka utrzymana w tej właśnie aranżacji na ogół jest biała, czasami tylko dyskretnie wprowadza się jakiś jeden klub dwa stonowane odcienie. Do tego dobiera się stylizowana armaturę i ceramikę oraz gustowne dodatki. Łazienka w stylu francuskim łączy zachwycającą elegancję i niebanalną prostotę. To styl i klasa sama w sobie. Wszystko zatem musi się ze sobą komponować. Jeśli decydujemy się na srebrną armaturę, to srebrne muszą być również wykończenia w szafkach. Muszą one ze sobą współgrać, jak też korespondować z lustrem czy wieszakami. Wybierając również wannę stojącą na giętych nóżkach, to także meble łazienkowe, np. od firmy Krzemień,  powinny być zachowane w tej stylistyce i posiadać finezyjny kształt. Jeśli natomiast chodzi o dodatki, to łazienka w stylu francuskim charakteryzuje się kryształowymi pojemnikami na mydło, finezyjnie wygiętymi wieszakami na ręczniki i pudełeczkami na drobiazgi. Szczególnie ważnym dodatkiem jest tutaj lustro w zdobionej ramie. 

 

Jak oświetlić styl paryski?

W każdej łazience powinno być jasno i taka zasada panuje zarówno w nurcie skandynawskim, nowojorskim, prowansalskim czy loftowym. Styl paryski nie jest tutaj wyjątkiem. Oczywiście oświetlenie, prócz pożądanej intensywności, musi swoją formą pasować do danego wnętrza. Łazienka w stylu francuskim powinna posiadać po sufitem piękny, kryształowy żyrandol z żarówkami w kształcie świeczek. Koniecznym jest również zastosowanie kinkietów – oczywiście z tej samej serii. Można je umieścić na przykład po obu stronach lustra. 

Wejdź na stronę https://krzemien.com.pl i zapoznaj się z propozycjami firmy Krzemień na nowoczesne wyposażenie łazienkowe.