Dom i wnętrze

Morska łazienka

Projektując łazienkę już na samym początku zetkniemy się z dużym dylematem. Ogromny wybór w płytkach, szklanych mozaikach od firmy Krzemień czy sanitariach potrafi prawdziwie zawrócić w głowie. Jednak, gdy już obierzemy swoją aranżacyjną drogę i zdecydujemy, jak ma wyglądać nasze domowe SPA, to urządzanie sprawi nam wyłącznie przyjemność. W chłodne, zimowe dni często odwołujemy się pamięcią do wakacyjnego czasu spędzonego nad brzegiem morza. A gdyby tak móc przywoływać to uczucie odprężenia codziennie? To możliwe – tworząc łazienkę właśnie w kolorze morza….?

Dlaczego kolor niebieski?

Łazienka w odcieniach niebieskiego – turkusu, błękitu czy granatu – nie jest odkryciem ostatnich czasów. To kolorystyka wybierana już od dawna, ale jak się okazuje, wciąż ciesząca się sporą popularnością. Niezaprzeczalnie wpływa na to fakt, że niebieskie łazienki kojarzą się z czystością, higieną i porządkiem. Z kolei połączenie tego koloru z bielą sprawia, że nawet najmniejsza łazienka w bloku wydaje się być optycznie większa niż w rzeczywistości.

Niebieski na pierwszym planie

To jaki uzyskamy nastrój w łazience dużo zależy od tego, jakich użyjemy odcieni. Im będą one jaśniejsze, np. błękitne, tym delikatniejsze i przestronniejsze będzie wnętrze. Z kolei jeśli wybierzemy nasycony odcień, np. granat, to pomieszczenie nabierze dynamicznego charakteru. Na etapie planów aranżacji warto zastanowić się, czy kolor niebieski chcemy wykorzystać na wszystkich ścianach, czy wybierzemy tylko wnękę prysznicową lub jedną ścianę, np. za wanną.

Niebieski jako dodatek

Część osób decyduje się jednak na wprowadzenie niebieskiego koloru wyłącznie w formie dodatków. Urządzają wówczas łazienki z wykorzystaniem białych płytek, a dobierają błękitne i granatowe dodatki. Można zdecydować się wyłącznie na elementy takie jak dozownik do mydła, dywanik podłogowy czy ręczniki. Ale można też postawić na mocniejszy akcent w postaci niebieskiej ceramiki lub szafek, które będą znacznie bardziej wyraziste.

Wejdź na www.krzemien.com.pl i zapoznaj się z ofertą producenta wyposażenia łazienkowego.