Zdrowie i Uroda

Naturalne kosmetyki – czy dla każdego?

Szukając odpowiednich metod pielęgnacji dla siebie i swojej skóry często popełniamy wiele błędów oraz nieroztropnych decyzji. Wielokrotnie dajemy się zwieźć reklamie, która obiecuje nam doskonałe rezultaty pielęgnacyjne, zmniejszenie zmarszczek, poprawienie napięcia skóry. Po wielu zawodach możemy czuć się oszukani. Warto poszukać alternatywy w produktach naturalnych – kosmetyki tego typu cieszą się dzisiaj olbrzymim zainteresowaniem!

Dlaczego kosmetyki naturalne są tak popularne?

Moda na kosmetyki naturalne trwa w najlepsze od wielu lat. Początkowo trend ten kojarzony był z wysokimi cenami, dzisiaj wiemy już, że dobre kosmetyki naturalne wcale nie muszą być drogie. Decydując się na kosmetyki naturalne najczęściej motywujemy to chęcią ochrony środowiska, jak również względami etycznymi – kosmetyki tego typu nie są testowane na zwierzętach a ich skład nie posiada sztucznych konserwantów. 

Czy kosmetyki naturalne są dla każdego?

Olbrzymia popularność kosmetyków naturalnych sprawia, że często kupujemy je bez zastanowienia – mówią specjaliści ze sklepu dashofglam.pl, specjalizującego się w kosmetykach naturalnych. Musimy mieć jednak świadomość, że tak samo jak zwykłe kosmetyki – mogą one uczulać. Chcąc przetestować konkretne produkty warto pytać w drogeriach czy aptekach o próbki – to świetny sposób na przetestowanie kremów czy żeli pod prysznic, bez konieczności kupowania całego opakowania. Na podstawie krótkiego testu możemy określić, czy zawarte w produkcie substancje nie działają na nas uczulająco. 

Jakie kosmetyki naturalne cieszą się dzisiaj największym wzięciem? Bez wątpienia są to przede wszystkim kremy do twarzy, których skład jest delikatny, ale i skutecznie działający na naszą skórę. Dalej warto wymienić naturalne mydła, często urozmaicone dodatkiem naturalnych elementów ściernych, jak np. wiórków kokosowych. Takie mydło nie tylko oczyści skórę, ale też wygładzi ją!