Dom i wnętrze

Naturalne światło w pomieszczeniach – jak aranżować okna?

 

Jasne i przestronne pomieszczenia są znacznie przyjemniejsze i sprawiają, że czujemy się komfortowo. W przeciwieństwie do nich niewielkie pomieszczenia, z małą ilością światła wydają nam się przygnębiające i nieciekawe. Okazuje się, że również te ostatnie możemy zaaranżować w ciekawy sposób. Kluczem jest odpowiedni pomysł na okna i na to, jak je przysłonić. 

Co zamiast klasycznych firan?

Jeszcze do niedawna w naszych domach królowały klasyczne, koronkowe firny oraz ciężki zasłony. Taki zestaw był wręcz kompletem obowiązkowym! Wraz ze zmianą mody i propozycjami dekoratorów na inne aranżacje zaczęliśmy dostrzegać, że możliwości jest naprawdę wiele. Dzisiaj coraz częściej widzimy w domach kotary czy ciężkie firany – zamiast nich królują lekkie, muślinowe zasłony o półprzepuszczalnej strukturze. Takie zasłony pozwalają na wpuszczenie dostatecznej ilości światła do wnętrza i wydobycie z niego naturalnego piękna. 

Nowoczesne żaluzje i rolety

Jak zmienić wygląd pomieszczenia na bardziej nowoczesny? Warto zacząć od okien! Zamiast jakichkolwiek zasłon czy kotar warto wybrać lekkie i trwałe rolety – znajdziemy je w sklepie plissandroll.pl. W ofercie topowych producentów znajdziemy klasyczne rolety zaciągane z góry na dół, ale także plisy i duetki, czyli formę rolet, które możemy ściągać zarówno od góry, jak i z dołu do góry. Nowoczesne rolety zaskoczą nas nie tylko funkcjonalnością, ale również doskonałymi parametrami technicznymi – wybierane materiały dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Wykorzystywane tkaniny są zabezpieczone przed ścieraniem oraz silnym promieniowaniem słonecznym – oznacza to, że na długi czas zachowają oryginalny i żywy kolor. Nie musimy się także martwić o ich instalację – rolety i żaluzje zamontujemy samodzielnie.