Ciekawe

Niezapomniane przeżycie, czyli karnawał na Teneryfie

Jednym z najbardziej niezwykłych, a na pewno efektownych wydarzeń, którego każdego roku odbywają się na Wyspach Kanaryjskich, jest karnawał. Wszak nieprzypadkowo określa się go mianem największego w Europie i drugiego największego na świecie.

Jak się przygotować?

Karnawał na Teneryfie odbywa się w lutym albo w marcu (zależy od daty rozpoczęcia wielkiego postu) i trwa zazwyczaj kilka tygodni. Szczegółowy plan często przedstawiany jest z wyprzedzeniem, więc osoby pragnące wziąć udział w zabawie powinny regularnie sprawdzać podawane informacje (można robić to za pośrednictwem biur podróży). Warto wybrać kilka ciekawych wydarzeń, w których chciałoby się uczestniczyć, i mieć na uwadze to, że im bliżej końca, tym bardziej huczna jest zabawa.

Najważniejsze atrakcje

Najważniejszymi atrakcjami towarzyszącymi karnawałowi na Wyspach Kanaryjskich są wybory królowej karnawału, liczne i malownicze pochody, w czasie których tłum tańczy i śpiewa (z wyjątkiem tzw. pogrzebu sardynki), koncerty, występy i zabawy. Zwieńczeniem karnawału na Teneryfie jest wielka gala, której punkt centralny stanowi na długo zapadający w pamięć pokaz sztucznych ogni.

Tekst napisany we współpracy z http://happyapartmentstenerife.com/pl/