Dom i wnętrze

Odpowiednie iglaki do donic na balkon i taras

Mieszkańcom bloków i kamienic usytuowanych w centrach dużych miast w sposób szczególny doskwiera brak zieleni. Aby wprowadzić choć odrobinę natury pomiędzy mury i wieżowce, decydują się więc na uprawę roślin na swoich balkonach. Ostatnimi czasy wyjątkowo modne stało się nie tylko sadzenie w donicach i skrzynkach kwiatów jednorocznych i bylin, ale również większych krzewów w postaci zimozielonych iglaków. Wyglądają one bardzo efektownie nie tylko latem, ale przez cały rok.

Najlepsze odmiany iglaków do balkonowych hodowli

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, że na balkonach i tarasach iglaki są narażone na szybkie przesychanie podłoża. W letnie dni, kiedy żar leje się z nieba, temperatury dla tego typu krzewów są naprawdę ekstremalne. Zimą z kolei wystawione są na nieubłagany mróz i wiatr. Stąd gatunki i odmiany iglaków, które posadzimy w donicach i ustawimy na balkonie muszą być odporne zarówno na suszę, jak i mróz, a co za tym idzie częste wahania temperatury. Wobec tego, odpowiednie wydają się dostępne w sklepie Gardenowo rośliny o zwartym, dobrze rozwiniętym systemie korzeniowym. Niemniej istotne jest to, by cechowały się powolnym wzrostem bądź należały do gatunków karłowatych. Taka kompozycja z iglaków będzie nie tylko atrakcyjna, ale również trwała i niewymagająca wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Donice do iglaków na balkon

Oczywiście kształty, barwy i materiały, z jakich zostały wykonane pojemniki na iglaki to sprawa naszego gustu. Mimo to, warto mieć na uwadze, że donice w jasnych kolorach wolniej się nagrzewają pod wpływem promieni słonecznych. Przede wszystkim, spośród oferty www.gardenowo.pl należy jednak wybrać właściwy rozmiar donicy, tzn. odpowiadający objętości systemu korzeniowego i liczbie iglaków. Ważne, aby pojemniki posiadały otwory odpływowe i drenaż.