Dom i wnętrze

Otoczenie domu i jego ochrona

 

Nasz dom to nasza największa wartość – posesja jako nieruchomość stanowi jednak dużą pokusę dla włamywaczy. Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć nasz majątek musimy zastanowić się nad nowoczesnymi sposobami ochrony domu. Warto wybrać te klasyczne, jak i nowoczesne. Jakie?

Ogrodzenie systemowe – pierwszy stopień ochrony!

Podstawą w ochronie naszego mienia jest zawsze ogrodzenie – mówią specjaliści z firmy legi-polska.pl. Ogrodzenie pozwala na jasne określenie granic naszej działki, odgrodzenie się od ulicy oraz sąsiadów. Nowoczesne ogrodzenia projektowane są w taki sposób, aby jak najbardziej wspierać bezpieczeństwo mieszkańców domu. Trwałe i odporne na uszkodzenia materiały są zabezpieczone przed działaniem rdzy i odkształcanie. Szukając odpowiedniego ogrodzenia zwracajmy uwagę także na wysokość – ma to niebagatelne znaczenie w kwestii ochrony domu przed włamywaczami. 

Alarmy i firmy ochroniarskie

Bardzo często wykorzystywanym sposobem na zabezpieczenie domu, szczególnie w przypadku częstych wyjazdów jest wynajęcie firmy ochroniarskiej. Zabezpieczenie takie polega na uzbrojeniu alarmu w momencie opuszczania domu. Jeśli w czasie naszej nieobecności ktoś będzie próbował włamać się do domu włączy się automatyczny alarm i da znać firmie ochroniarskiej, której zadaniem jest jak najszybsze przyjechanie na posesję i skontrolowanie co było powodem wyzwolenia alarmu. Wadą tego rozwiązania może być samoczynne czy przypadkowe uruchamianie alarmu. 

Ciekawym rozwiązaniem może być także zdalne sterowanie światłem w domu – jest to możliwe poprzez zastosowanie czujników oraz aplikacji w smartfonie. Podczas nieobecności w domu zdalnie możemy włączyć światło w domu, by wywołać efekt, że domownicy są w środku. To wygodne rozwiązanie, które z pewnością podniesie bezpieczeństwo w domu.