Dom i wnętrze

 Piękny ogród na wyciągnięcie ręki

 

Jak zmienić zwykłą przestrzeń przydomową w miejsce, gdzie chętnie będziemy spędzać czas? Możliwości jest naprawdę wiele, jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Chcąc stworzyć estetyczną przestrzeń będziemy potrzebowali pomocy specjalistów oraz odpowiednich dostawców mebli i dodatków. Od czego zacząć?

Trawniki kostka w obrębie podwórza

Najprostszym i najdogodniejszym rozwiązaniem w kwestii estetyki otoczenia domu jest bez wątpienia kostka brukowa, której szeroki wybór znajdziemy na stronie drokan-1.pl. Usługi budowlane Tychy w zakresie kładzenia kostki brukowej są powszechne, dlatego też nie będziemy mieli problemów z ustaleniem terminów. Przygotowując się do kupna kostki brukowej na nasze podwórko musimy mieć świadomość, że kostki różnią się nie tylko kolorami, ale przede wszystkim kształtem i powierzchnią. Chcąc urozmaicić wzór na ziemi o ozdobne elementy musimy wybrać więcej niż jeden rodzaj kostki. Wybierając kostkę pamiętajmy o tym, że jej wierzch powinien być delikatnie chropowaty, aby w czasie deszczu czy przymrozków powierzchnia taka nie stanowiła dla nas i dla domowników zagrożenia!

Trawa: wysiewamy czy rozwijamy z rolek?

Piękna i zadbana trawa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Chcąc samodzielnie wysiać trawę wybierzmy dobry gatunek, który pozwoli równomiernie obsadzić ziemię. Wcześniej podłoże powinno być odpowiednio przygotowane. Dla osób szukających łatwiejszych rozwiązań dedykowane są rolki z nasionami, które po prostu rozkłada się na przygotowanej ziemi. 

Meble ogrodowe – jakie okażą się najlepsze?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że znalezienie idealnego kompletu do naszego ogrodu nie powinien sprawić problemów. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie meble technorattanowe, których struktura zabezpieczona jest przed wnikaniem wilgoci, kurzu,