Dom i wnętrze

Piękny zapach w łazience

Łazienka to pomieszczenie kojarzone z czystością oraz świeżością. I tak powinno być, jeżeli wnętrze to ma spełniać swoje zadania i być miejscem relaksu. Ogromną rolę w budowaniu w niej przyjemnej atmosfery odgrywają zapachy.

Zdaniem wielu to właśnie roznoszące się w powietrzu wonie odpowiadają za odbiór takiego pomieszczania bardziej niż chociażby meble. Na ostateczny efekt wpływają zapewne wszystkie elementy składowe. Jedno jest jednak pewne, funkcjonalna łazienka nie obędzie się bez przyjemnego zapachu. Jak o niego zadbać?

Łazienka, która lśni czystością

Środki zapachowe pomogą każdej, nawet zaniedbanej łazience. Niemniej jednak nie wykorzysta się ich pełnego potencjału w pomieszczeniu, w którym panuje brud i bałagan. Tak zwany twórczy nieład zdarza się każdemu, ponieważ czasami naprawdę trudno zapanować nad stosem ubrań do prania czy rozrzuconymi na półkach kosmetykami. To nic wielkiego, jeżeli w perspektywie czasu planuje się moment wytchnienia z innymi obowiązkami, kiedy to będzie można zadbać o łazienkę. Niedopuszczalne jest jednak zaniedbanie podstawowych zasad higieny.

Środki czystości do różnych pomieszczeń dostępne są na stronie General Fresh – sprawdź!

O ile niepoukładane kosmetyki większej szkody nie wyrządzą, co najwyżej zepsują samopoczucie, to bakterie są poważnym przeciwnikiem, z którym należy walczyć na bieżąco. Mimo natłoku obowiązków służbowych czy zobowiązań towarzyskich, zawsze trzeba dbać o przynajmniej podstawowe porządki w łazience. Mycie toalety, umywalki, prysznica czy wanny to podstawa. Dodatkowym sprzymierzeńcem mogą być tu wspomniane już środki zapachowe. Zwłaszcza te naturalne, które działają odświeżająco, a nawet oczyszczają łazienkowe powietrze.

Jakie zapachy do łazienki

Na pewno dobrym rozwiązaniem są lawendowe środki zapachowe. Lawenda nie bez powodów kojarzona jest z relaksem, działa bowiem rozluźniająco na ciało oraz psychikę. To idealny dodatek nie tylko w czasie regenerującej zmysły kąpieli, ale również dobry pomysł na co dzień. Dzięki tego rodzaju olejkom każda wizyta w łazience będzie przyjemniejsza. Stanie się chwilą wytchnienia od codziennej bieganiny.

Olejki z drzewa herbacianego oraz eukaliptusa działają antybakteryjne. Jako środki zapachowe w łazience sprawdzą się idealnie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Generalnie w pomieszczeniu tym warto stosować odświeżające zapachy owocowe. Pozytywnie działają chociażby wonie cytrusów, naturalnie kojarzonych z czystością oraz świeżością.

Kiedy zapach przemija

Wybierając środek zapachowy do łazienki, warto zwrócić uwagę na nieco droższe produkty. Przykładowo te w formie żelu często działają dłużej, natomiast użycie kadzidełka zapewni szybkie oraz intensywne doznania zapachowe. To ostatnie wskazane jest chociażby do aromatycznej kąpieli. Niewątpliwie najpopularniejsze są obecnie środki w aerozolu, a także automatyczne odświeżacze.

Z pomocą tych ostatnich można delektować się przyjemnym zapachem regularnie, bez konieczności samodzielnego aplikowania. Trzeba jednak pamiętać, że człowiek w pewnym momencie przyzwyczaja się do zapachu i przestaje odczuwać go tak intensywnie. Nie oznacza to jednak, że odświeżacz nie działa.