Zdrowie i Uroda

 Czy pierścionek zaręczynowy może być nietuzinkowy?

 

Kupno pierścionka zaręczynowego to spore wyzwanie dla każdego mężczyzny – oznacza to przede wszystkim, że ma on poważne zamiary względem swojej wybranki serca. Jeszcze nigdy w historii kupno pierścionka nie było tak proste… a jednocześnie tak problematyczne! Dlaczego?

Pierścionek – oczekiwania i moda

Od wielu już lat pokutuje przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien posiadać diament w koronie. Takie pierścionki uważane są za najbardziej wartościowe i najpiękniejsze – a przynajmniej tak mówią nam jubilerzy sieciowi. Musimy mieć świadomość, że moda na diamenty rozpoczęła się jeszcze przed II Wojną Światową, a wybór diamentu jako najwspanialszego kamienia… był jedynie sprytnym zabiegiem marketingowym. Dzisiaj wiele mówi się o tym, że jubilerzy sieciowi oferują nam pierścionki z diamentami o bardzo niskiej wadze i wartości, jednak sam fakt, że kupujemy pierścionek z tym kamieniem sprawia, że cena jest bardzo wysoka. Zdecydowana większość kupujących nie ma podstawowej wiedzy odnośnie wartości kamieni, więc kieruje się opinią innych czy też po prostu popularnością danej marki. W efekcie: przepłacamy. 

Alternatywa – co warto rozważyć?

Jeśli pragniemy dać narzeczonej naprawdę wyjątkowy klejnot warto wybrać się do niewielkich salonów jubilerskich (np. dorotakos.com), które zaproponują nam szeroki wybór kamieni szlachetnych i możliwość wykonania konkretnego pierścionka zgodnie z naszym pomysłem. Jaki kamień wybrać? Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się szafiry, których barwa waha się od ciemnoniebieskiego aż po głęboki granat. Wspaniale wyglądają oprawione w złoto tanzanity – kamienie te są rzadsze od diamentów, dlatego warto rozważyć ich kupno wraz z certyfikatem.