Dom i wnętrze

Jak pomogą nam ozonatory?

Ozonowanie powietrza i pomieszczeń jest rozwiązaniem chętnie stosowanym od wielu lat w polskich firmach, zakładach i placówkach medycznych, przedsiębiorstwach. Dzięki ozonowaniu możliwe jest znaczne zwiększenie higieny pracy oraz poprawienie jakości przechowywania przedmiotów i żywności. 

Dlaczego ozonowanie jest tak popularne?

Ozon w swojej trójatomowej formie ma wysokie właściwości dezynfekujące – doskonale radzi sobie z bakteriami, drobnoustrojami, grzybami, wirusami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. Ozonatory wykorzystywane są do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej, jak również klimatyzatorów w pomieszczeniach biurowych. Wysoka skuteczność tego rodzaju dezynfekcji sprawia, że jest ona chętnie stosowana w różnorodnych pomieszczeniach przemysłowych. 

Ozonowanie w domu – czy jest możliwe?

Zwiększenie higieny i czystości jest możliwe również w domu czy w mieszkaniu – przekonują pracownicy firmy ozonatory.eu. Dzięki ozonatorom dedykowanym do użytku domowego możliwe jest zwiększenie higieny w naszym najbliższym otoczeniu. Poręczne ozonatory świetnie poradzą sobie nie tylko z bakteriami czy grzybami, ale i nieprzyjemnymi zapachami pozostałymi po zwierzętach czy remontach. Decydując się na ozonator w domu musimy jednak pamiętać o kilku kwestiach: stosowanie ozonatora jest możliwe dopiero po wyjściu ludzi i zwierząt z pomieszczenia. Po zakończonym ozonowaniu konieczne jest wietrzenie pomieszczenia przez ok. 30 minut. Po zakończonym ozonowaniu możliwe jest wejście do pomieszczenia dopiero po ok. 2 godzinach. Niedozwolone jest użytkowanie ozonatora w pomieszczeniu gdzie obecne są gazy łatwopalne i materiały wybuchowe. Niewskazane jest również generowanie większej ilości ozonu niż jest to konieczne.