Dom i wnętrze

W poszukiwaniu metod na bezpieczny dom

Duży dom to olbrzymi komfort, szczególnie kiedy mieszka w nim więcej osób. W takiej sytuacji jednak musimy jeszcze bardziej skupić się na zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa wszystkim domownikom, szczególnie dzieciom i osobom starszym. Jak w prosty sposób wyeliminować pewne zagrożenia? Okazuje się, że nie jest to tak trudne jak początkowo myśleliśmy.

Gumowe maty oraz dywaniki antypoślizgowe

Najczęstszymi wypadkami w domu są upadki spowodowane poślizgnięciem. Poślizg jest efektem stąpania po mokrej lub też zabrudzonej powierzchni podłogi, ale również nieuważnym stąpaniem po schodach. Strzałem w dziesiątkę będzie więc wykorzystanie dywaników antypoślizgowych wewnątrz domy czy mieszkania, aby zmniejszyć ryzyko upadku. W wielu przypadkach takie elementy mogą być tworzone na specjalne zamówienie, przez co idealnie wpasują się we wnętrza. Maty i dywaniki możemy umieszczać również w łazienkach czy toaletach.

Maty antypoślizgowe przed domem

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie mat antypoślizgowych na schodach zewnętrznych prowadzących do domu czy mieszkania. W okresie jesieni i zimy powierzchnie takie są śliskie, mokre, oblodzone lub brudne, przez co bardzo łatwo o upadek!

Zapoznaj się z ofertą specjalistycznych mat gumowych na siłownie na stronie https://powerrubber.com