Zdrowie i Uroda

Poznaj dobroczynne właściwości kosmetyków z Bliskiego Wschodu

 

Chcąc zadbać o skórę naszego ciała i twarzy w najlepszy sposób szukamy kosmetyków o ciekawych składach i innowacyjnych formułach zapominając, że najlepsze rozwiązania tkwią w naturze. Chcąc zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia oraz składniki ożywcze warto sięgnąć po kosmetyki naturalne, inspirowane Bliskim Wschodem. 

Olej arganowy, masło shea – podstawa codziennej pielęgnacji

Decydując się na kosmetyki naturalne warto zwrócić uwagę na składnik, który znajduje się w nich bardzo często: masło shea – mówią specjaliści ze sklepu arganhouse.pl. Masło shea jest doskonale znane w kosmetyce i medycynie, a jego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Masło shea jest produktem doskonale nawilżającym skórę i poprawiającym jej stopień uelastycznienia. Liczne składniki odżywcze dbają o naskórek i tworzą warstwę ochronną. Regularne stosowanie masła shea zmiękcza skórę i sprawia, że jest ona jedwabista w dotyku. 

Produktem coraz częściej występującym w składzie kosmetyków, szczególnie tych do skóry twarzy, jest olej arganowy. Funkcjonalny olej arganowy nazywany jest również płynnym złotem – wynika to z jego koloru, ale też właściwości. Olej arganowy jest niezwykle odżywczy, a jego działanie szerokie. Poprzez zastosowanie oleju arganowego w kremach czy balsamach dajemy naszej skórze możliwość regeneracji i wysokiego stopnia nawilżenia. Olej arganowy może być wykorzystywany również jako element pielęgnacji naszych włosów – olejowanie jest w ostatnim czasie niezwykle popularnym i zalecanym zabiegiem. 

Skuteczna aromaterapia kosmetykami z Bliskiego Wschodu

Codzienna pielęgnacja to nie tylko dbanie o stan skóry, ale też o nasze samopoczucie. Kosmetyki z dodatkiem bliskowschodnich składników często uzupełniane są o wyjątkowe zapachy: pomarańczy, jaśminu, drzewa sandałowego. Dzięki zastosowaniu tych nut zapachowych możliwe jest stworzenie w domowej łazience własnej strefy SPA, w której możemy się zrelaksować.