Technologia

Producent POS pomógł już wielu sklepikarzom

Czym jest POS i dlaczego tak wielu sklepikarzy stawia na to rozwiązanie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym tekście, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

Co to jest POS?

Terminale POS (angielskie “point of sale”, czyli “punkt handlowy, miejsce sprzedaży”) stają się stałym i koniecznym wyposażeniem większości sklepów z każdym rodzajem asortymentu, lokali oferujących usługi gastronomiczne czy też hotelarskie. Kartą można płacić w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego za egzaminy państwowe na prawo jazdy, a także w biurze paszportowym za wydanie dokumentu. Wiele osób przyzwyczaiło się już do tego rodzaju płatności i ich wymaga, a to determinuje konieczność wzmożonej produkcji i dystrybucji specjalistycznych terminali. Producent POS musi być firmą dobrze wykwalifikowaną w zakresie technik informatycznych. Ze względu na to, że owe terminale są potrzebne i jest na nie zbyt, w ich produkcję angażuje się obecnie większość z wiodących na informatycznym rynku firm.

Terminale są nie tylko w sklepach

Na rynku pojawia się wiele różnych rodzajów terminalów, a poszczególne firmy prześcigają się w układaniu coraz to korzystniejszych dla sklepikarzy ofert. Dla przykładu Paymax, która nazywa samą siebie doskonałym wyborem dla małych i średnich firm, oferuje prowizję od swoich usług na poziomie około 1,5% z transakcji, a za urządzenie wystawia obecnie cenę 189 zł netto. Zakup terminala jest jednorazowym wydatkiem, który można dodatkowo w ramach korzystnej oferty testować za darmo przez trzydzieści dni. Ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży chwali się również inna firma – First Data Polcard. Twierdzą oni, że 90% ich klientów wyraża zadowolenie ze świadczonych usług. Oferują abonament terminali płatniczych dostępne już od złotówki dziennie w zależności od szczegółów umowy.

Warto stawiać na sprawdzonych dostawców

Oczywiście każda z firm świadcząca usługi “point of sale” oferuje swoje własne terminale od sprawdzonych przez siebie dostawców. Są one większe lub mniejsze i różnią się wieloma szczegółami. Każdy sklepikarz zainteresowany poszerzeniem swoich usług o płatności POS musi sam podjąć decyzję, jaki producent POS terminali najbardziej odpowiada jego potrzebom i wymaganiom. Inne oferty są korzystne dla małych sklepików osiedlowych, a inne dla dużych supermarketów w galeriach handlowych.