Motoryzacja

Przełom w technologii motoryzacyjnej

 

Zarówno koncerny samochodowe, jak i firmy z branży motoryzacyjnej, w tym Amos Auto, coraz chętniej prezentują nowinki technologiczne stworzone z myślą o transporcie drogowym. Eksperci ze świata motoryzacji już od dłuższego czasu podkreślają ścisłe powiązanie technologii cyfrowej oraz motoryzacji. Jest to jedna z nowości w branży motoryzacyjnej.

Nowości w branży motoryzacyjnej cz.1

Najbardziej rozpoznawalnym symbolem rewolucji technologicznej w motoryzacji są samochody autonomiczne. Najważniejszym założeniem przy produkcji takich samochodów jest poprawa jakości bezpieczeństwa drogowego – należy jednak pamiętać, że zgodnie ze statystykami, zdecydowana większość wypadków jest efektem błędów popełnianych przez kierowców. Element tej nowości w branży motoryzacyjnej spotkał się z poparciem wiodących producentów samochodów oraz firm pracujących nad produkcją pojazdów autonomicznych, takich marek jak: Google, Tesla i Volvo. Niektóre nowości w branży motoryzacyjnej, znajdują zastosowanie w modelach pojazdów najnowszej generacji. Są to przede wszystkim systemy automatycznego parkowania.

Nowości w branży motoryzacyjnej cz.2

Wprowadzaniu kolejnych nowości w branży motoryzacyjnej sprzyja popularyzacja urządzeń mobilnych, które poprzez integrowanie z samochodem, pozwalają zamienić go w prawdziwy smartfon z napędem na cztery koła. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest obecnie łączność samochodów z siecią WI-FI/4G/LTE. Inżynierowie bardzo mocno angażują się w tworzenie nowości w branży motoryzacyjnej w postaci rozwiązań sprzętowych dla samochodów czy budowania modeli pojazdów, które w bliskiej przyszłości mogą całkowicie zmienić branżę motoryzacyjną, przyciągając nowych klientów.