Motoryzacja

W jaki sposób prawidłowo dbać o samochód?

 

Któż z nas nie lubi jeździć czystym i zadbanym samochodem. Oczywiście nie każdy kierowca przywiązuje taką sama uwagę do utrzymywania czystości, ale bez wątpienia pielęgnacja auta to obowiązek każdego posiadacza czterech kolek. I nie chodzi tu jedynie o sprzątanie wnętrza i mycie karoserii. Pielęgnacja auta to również utrzymanie w porządku wszystkich podzespołów.

Pielęgnacja auta w kwestii mechaniki

Obowiązek przeglądu raz do roku dotyczy każdego samochodu. Jedni traktują to jako zwyczajne wbicie pieczątki do dowodu rejestracyjnego, natomiast dla innych to dokładne sprawdzenie najważniejszych elementów – silnika, sprzęgła, układu hamulcowego, a także zawieszenia, amortyzatorów oraz klimatyzacji. Taka pielęgnacja auta daje nie tylko gwarancję utrzymania auta w dobrej kondycji, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Równie ważne jest wymienianie opon z letnich na zimowe i odwrotnie oraz utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w kołach, co zapewnia lepszą przyczepność do podłoża. Ponadto pielęgnacja auta to również regularne sprawdzanie poziomu płynów i uzupełnianie ich. Nie jest to nic trudnego, wystarczy zakupić olej czy płyn hamulcowy, np. na www.fhkrystyna-import.pl i wlać go gdy będzie taka konieczność.

 

Pielęgnacja auta na zewnątrz

Żeby cieszyć się dobrze utrzymanym i zadbanym autem warto regularnie jeździć na myjnię. Ale to nie wystarczy. Trzeba jeszcze odpowiednio chronić lakier. Pielęgnacja auta z użyciem odpowiedniego wosku pozwala chronić lakier przed szkodliwym wpływem warunków, ale także przed utlenianiem się lakieru czy owadami, które mogą wżerać się w powierzchnię.