Motoryzacja

Jak sprawić, by nasz samochód był wygodny i bezpieczny?

 

Kupując nowy samochód jesteśmy zaskakiwani z każdej strony – producenci proponują nam pojazdy uzbrojone w dużo elektroniki, gadżetów. Wszystkie one mają poprawią komfort jazdy, jak również dbać o nasze bezpieczeństwo.

Jakie nowinki technologiczne proponują nam producenci?

Podczas poszukiwania samochodu zwracamy uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort. Liczne systemy monitorujące jazdę pozwalają na zwiększenie wygody prowadzenia samochodu – przekonują producenci. Liczne radary umieszczone z przodu i z tyłu samochodu dbają o to, aby komputer pokładowy mógł zareagować wcześniej niż kierowca na pojazd przed nami. Aktywny tempomat i radary wspólnie utrzymają odpowiednią odległość pomiędzy samochodem za nami i przed nami. Ciekawym rozwiązaniem są również czujniki pasa ruchu – są to kamery monitorujące białe pasy i pobocze. Takie czujniki pozwalają na utrzymywanie samochodu w pasie ruchu nawet pomimo nieoczekiwanego szarpnięcia kierownicą przez kierowcę. 

Dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów umieszczono w kabinie samochodowej liczne poduszki powietrzne – nie tylko te montowane przed nami, ale również boczne, które pozwalają na ochronę człowieka podczas uderzenia bocznego. Poduszki zwiększają przeżywalność o kilkadziesiąt procent!

Zbyt mały bagażnik to nie problem!

Zbyt małe bagażniki to prawdziwa zmora, szczególnie kiedy chcemy wyruszyć w podróż całą rodziną. Na szczęście z pomocą przychodzą nam firmy takie jak amos.auto.pl, które pozwolą na zabranie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Bagażniki dachowe są proste w montażu, mają bardzo dużą pojemność i tworzone są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne czy zmienne warunki atmosferyczne. Bagażniki konstruowane są w taki sposób, aby nie zakłócać aerodynamiki samochodu podczas jazdy.