Ciekawe

Spróbuj swoich sił w technice decoupage

Decoupage to ostatnio bardzo modna technika ozdabiania rożnego rodzaju przedmiotów. Prawdopodobnie pochodzi z Syberii, gdzie była wykorzystywana do zdobienia grobów, później popularna w Chinach w zdobieniu pudełek, lampionów i okien, a następnie rozprzestrzeniona na całą Europę. Natomiast samo słowo „decoupage” wywodzi się z języka francuskiego i oznacza „wycinać”. Metoda ta nadaje niepowtarzalnego charakteru meblom i dodatkom w salonach, sypialniach, kuchniach, przedpokojach czy łazienkach.

Najlepszy materiał? Drewno!

Zdecydowanie najlepszym materiałem dla techniki decoupage jest surowe drewno. Dlaczego? Ponieważ klej doskonale się wchłania, dzięki czemu papier z łatwością się do niego przykleja. Ponadto najwięcej przedmiotów, jakie oferują nam sklepy, również firma Siloo, wykonane są właśnie z wyszlifowanego, surowego drewna.

Propozycje od firmy Siloo

Jedną z propozycji dostępną na https://siloo.pl jest drewniany chustecznik, czyli specjalne pudełko na chusteczki higieniczne. Przydatne zarówno w miejscu pracy, jak i w domu – w salonie, sypialni czy łazience. Dzięki zdobieniu techniką decoupage stanie się nie tylko elementem praktycznym, ale również dekoracyjnym każdego wnętrza. A mając wpływa na to jak nasz chustecznik będzie wyglądał, możemy dopasować go do wnętrza naszego mieszkania. Dowolność w kwestii kolorów i wzorów daje nam wiele możliwości. Kolejną propozycją od firmy Siloo są podkładki pod szklanki czy kubki. Naniesione przez nas wzory lub napisy nadadzą im oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. Będę jedyne w swoim rodzaju! Możemy też stworzyć takie podkładki z myślą o osobach bliskich i podarować je im w prezencie. Pośród przedmiotów przeznaczonych do samodzielnego zdobienia metodą decoupage znajdziemy również zawieszki w kształcie serca. To jedne z najprostszych i najtańszych przedmiotów, dlatego często wykorzystywane są do ćwiczeń metody decoupage. Szlifowana, deseczka w kształcie serca z drewna brzozowego absorbuje mniej kleju i farby. Oryginalnie ozdobione serce może ozdobić ściany, meble, drzwi i okna naszych domów.