Dom i wnętrze

Sypialnia zaaranżowana z głową!

 

Piękna sypialnia stanie się jednym z naszych ulubionych miejsc w domu – nie ma co do tego wątpliwości. Warto zaaranżować to pomieszczenie w taki sposób, aby służyło nie tylko do spania, ale również do relaksu, np. z książką. Kluczem jest dobór odpowiednich mebli i dodatków. Punktem centralnym każdej sypialni powinno być wygodne łóżko. 

Jakie łóżko i materac wybrać?

Wygodne łóżko to podstawa – powinno być one dopasowane do naszego wzrostu, a szerokością odpowiadać naszym potrzebom. Warto wybrać model, który posiada dodatkowe komory wewnętrzne – w takich komorach znajdziemy dość miejsca do przechowywania pościeli czy też ubrań sezonowych. Na łóżku opartym na ramie umieśćmy materac – wśród najchętniej wybieranych modeli wymienia się materace sprężynowe oraz kieszeniowe.

Jaką pościel do spania wybrać?

Wybór pościeli do spania nie powinien być przypadkowy – mówią pracownicy firmy dekorativa.pl, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości pościeli sypialnianej. Współcześnie wiele mówi się o naturalnych tkaninach oraz o tym, jak dobry wpływ mają na nasze zdrowie. Również w naszej sypialni warto postawić na to rozwiązanie – taka pościel z pewnością wspomoże nasz organizm w regeneracji po długim dniu i sprawi, że budzić się będziemy wypoczęci i zadowoleni. 

Jakie pościele poleca się do spania? Z pewnością są to tkaniny, w których składzie znajdziemy jak najwięcej bawełny. Nowoczesne pościele bawełniane zaskoczą nas strukturą oraz tym, jak bardzo przyjemne w dotyku są. Pościel bawełniana, w której składzie znajdziemy 5-10% włókien syntetycznych to idealne rozwiązanie: pościel taka może być prana w wyższych temperaturach, a dodatkowo będzie ona podatna na gniecenie. Dzięki włókno syntetycznym pościel staje się znacznie przyjemniejsza w dotyku i trwalsza.