Dom i wnętrze

Sznurkowe dywany

Nie bez przyczyny oferta dywanów, np. w sklepie Carpetoutlet jest tak szeroka. Nie każdy dywan bowiem pasuje do każdego pomieszczenia. Oczywiście można umieścić model z długim włosiem typu shaggy w kuchni, jadalni czy w przedpokoju, ale nie będzie to zbyt praktyczne. Z takiego dywanu trudno bowiem będzie wydobyć okruchy jedzenia, nie mówiąc już o usuwaniu plam z napojów lub błota. Również dywany z naturalnej wełny niekoniecznie sprawdzą się w takich pomieszczeniach. Dlatego warto poszukać alternatywy…

Dywan ze sznurka

Doskonałą alternatywą mogą być chodniki plecione ze sznurka, dostępne na https://carpetoutlet.pl. Do ich produkcji korzysta się głównie z tworzyw sztucznych, np. polipropylenu, rzadziej z materiałów pochodzenia naturalnego. To tak zwane dywany tkane na płasko, które wyróżniają się gładką, a zatem łatwą w codziennej pielęgnacji powierzchnią. To co różni modele sznurkowe od innych dywanów to brak runa. Ich włókna nie są strzyżone, nie zaplata się ich też w węzły ani w pętle. Technika płaskiego tkania polega na przeplataniu włókien wątku i osnowy, a sploty te mogą mieć różne kształty i różną grubość. Ich końce bardzo często zakończone są frędzlami. Na pierwszy rzut oka mogą kojarzyć się z robótkami ręcznymi na szydełku lub drutach.

Dlaczego warto wybrać taki dywan?

Pierwszym atutem jest fakt, że dywany ze sznurka są Bez wątpienia dywany ze sznurka są dywanami oryginalnymi, o niepowtarzalnym charakterze. Jednocześnie są niezwykle praktyczne – pomiędzy ciasno przeplecione włókna nie przedostaje się tyle kurzu, roztoczy, piachu i okruchów, co w przypadku tradycyjnych wełnianych bądź syntetycznych modeli. W ich strukturę również trudniej wnikają plamy i inne zanieczyszczenia – zostają raczej na powierzchni. Dzięki temu dużo łatwiej utrzymać w czystości dywany sznurkowe niż np. wełniane. Wystarczy szybkie trzepanie, odkurzanie, a w razie potrzeby przetarcie mokrą szmatką, aby chodnik powrócił do swojego pierwotnego stanu.