Pozostałe

Transport do Hiszpanii – jak znaleźć dobrą firmę?

Transport międzynarodowy to ogromne wyzwanie logistyczne, nawet dla profesjonalnej firmy. Trudność jego wykonania zależy od rodzaju ładunku, a transportuje się dosłownie wszystko, od materiałów budowlanych, przez pojazdy, po żywność a nawet zwierzęta. Ten ostatni transport wydaje się najbardziej kłopotliwy. Jak zatem znaleźć dobrą firmę?

Transport Polska-Hiszpania to ogromne wyzwanie logistyczne!

Każde zlecenie transportu wiąże się z wielką niewiadomą i wyzwaniem. W pracy firmy transportowe każde zlecenie jest inne, gdyż inny jest ładunek, zleceniodawca i warunki transportowe. Każde zlecenie wymaga indywidualnego podejścia, zrozumienia obaw i oczekiwań klienta oraz umiejętna odpowiedź na te potrzeby. Profesjonalna firma powinna umieć ugasić niepokój w zarodku, głównie swoim profesjonalnym podejściem, umiejętnością rozmowy i fachowością. Bardzo ważna jest posiadana flota oraz wykwalifikowana kadra. Poza wymogami formalnymi firma transportująca do Hiszpanii powinna posiadać niezbędne licencje, a także oferować ubezpieczenie ładunku na czas transportu.

Jak znaleźć firmę wykonującą transport z Polski do Hiszpanii?

Gdy pojawia się taka potrzeba w pierwszej kolejności chcemy skorzystać z firmy, która posiada już jakieś opinie. Najlepiej gdyby to było wśród naszych znajomych lub znajomych znajomych. W ten sposób – w naszym mniemaniu – ograniczamy ryzyko niewłaściwego wykonania zlecenia, lub mówiąc wprost ograniczamy ryzyko biznesowe. Nie koniecznie tak jest, gdyż to że firma raz wykonała dobrze zlecenie, nie znaczy że za drugim razem będzie tak samo. Warto przygotować własną listę firm transportowych, z którymi będziemy chcieli współpracować, wypisać za i przeciw oraz co najważniejsze poznać ceny usług. W ten sposób powinniśmy wybrać firmy, spośród których wybierzemy tę ostatnią. Jednak to jeszcze nie wszystko.

Duża firma czy mała firma do transportu do Hiszpanii?

Rozmiar firmy ma znaczenie, szczególnie jeśli posiadamy do wykonania niestandardowy transport, z którym mała firma mogła jeszcze nie mieć do czynienia. Duża firma zapewne spotkała się z wieloma różnymi ładunkami, posiadać może przy tym obszerniejszą flotę, zatem łatwiej jej będzie (teoretycznie) dostosować się do zlecenia. Ponadto duże firmy mogą szybciej reagować na sytuacje nadzwyczajne, gdy samochód, który przewozi towar ulegnie awarii, pracownik delegowany do transportu z przyczyn losowych nie będzie mógł go wykonać i tym podobne. Jednak czy na pewno powinniśmy rezygnować z małej firmy?

To z czym możemy nie spotkać się w przypadku dużej firmy to indywidualne podejście. Obecnie na rynku usług transportowych do Hiszpanii działają małe firmy jak http://hiszpania-transport.pl/ Hiszpania-Transport.pl, która swoje usługi wykonuje wyłącznie na linii Polska-Hiszpania-Polska. Posiada doświadczonych kierowców i sprawną flotę, zna dokładnie trasy, które gwarantują bezpieczną i bezproblemową podroż naszego towaru do Hiszpanii. Nad każdym zleceniem czuwa opiekun, który dba o właściwie podejście, a w przypadkach różnych sytuacji losowych dba o właściwy kontakt. W przypadku dużych firm rozmawiamy z reguły z obsługą, musimy dostosowywać się do procedur i na tym obszarze małe firmy transportowe zawsze będą górować nad dużymi.