Ciekawe

Jak tworzyć piękne desery?

Gotowanie i przygotowywanie wypieków to nie tylko dbałość o smak. Wielu cukierników specjalizuje się w zdobieniu ciast i tortów tak, by zapierały dech w piersiach. Także w zaciszu własnego domu można wyczarować piękny deser. Wystarczy nieco dekoracji i proste akcesoria cukiernicze, by stworzyć własne aranżacje.

Przede wszystkim wprawa

Dekorowanie deserów wymaga wprawy, a jej zdobycie – cierpliwości. Tylko często ćwicząc można dojść do mistrzowskiego poziomu. Nie należy się też zniechęcać nieudanymi dekoracjami – rodzina i przyjaciele na pewno z przyjemnością zjedzą deser, nie zauważając jego braków.

Trochę fantazji

Szuka cukiernicza wymaga także wyobraźni. Bardzo inspirujące jest oglądanie zdjęć pięknych ciast i tortów, by spróbować później samemu je odtworzyć. Z czasem przyjdą pomysły na całkiem nowe kompozycje i niebanalne rozwiązania, które zadziwią gości.

Odpowiednie akcesoria cukiernicze

Foremki do ciastek, dozowniki lukru i inne akcesoria są niezbędne w pracy cukiernika, także amatora. Rozmaite pędzelki, łopatki, wykrawaczki i tylki służą do tworzenia przeróżnych form. Z czasem warto uzupełniać ich kolekcję. Na rynku ciągle pojawiają się nowe akcesoria cukiernicze, na przykład wałki dekoracyjne, zostawiające na cieście szlaczek wzorów.