Pozostałe

Wietnam wycieczka

Większość osób kojarzy Wietnam z wojną, dżunglą i polami ryżowymi. W rzeczywistości jednak to wspaniały kraj o pięknych tradycjach i kulturze, a także wyjątkowych miejscach, wielu turystów przyznaje, ze z pewnością wróci jeszcze do tego kraju, aby odkryć jeszcze więcej, a także powrócić w miejsca, które szczególnie zapadają w pamięć.

Gdy wybieramy się do takiego kraju jak Wietnam, wycieczka powinna rozpocząć się od miasta Hanoi, które słynie z powszechnego gwaru, zgiełku, wąskich uliczek i tłumów ludzi, szczególnie poruszających się na skuterach. Trzeba przyznać, że Hanoi znane jest również z lokalnej i kontrowersyjnej kuchni – możemy spróbować tu potraw przyrządzonych z kotów, psów, czy węży. Kiedy planujemy wybrać się w takie miejsce jak Wietnam wycieczka może być też nieco bardziej relaksująca. W tym celu należy udać się do Halong Bay, czyli Zatoki Lądującego Smoka, a także na Wyspę Cat Ba. Wiele osób przyznaje, że można dostrzec tu jedne z najpiękniejszych krajobrazów. Duża atrakcją jest możliwość wynajęcia łódki i pływanie między maleńkimi wysepkami, które porośnięte są dżunglą. Znajdziemy tu także wiele intrygujących jaskiń, a także lagun, które warto zwiedzić.

Dla miłośników tego rodzaju rozrywek polecamy również Tam Coc i dwugodzinny rejs łódką między wapiennymi wzgórzami oraz zielonymi polami ryżowymi. Możemy podziwiać po drodze bajkowe widoki, a także podpłynąć do znajdującej się w pobliżu kilkupoziomowej świątyni.

Niezwykle intrygującym miejscem w Wietnamie jest DMZ, czyli strefa zdemilitaryzowana. Znajduje się tu wiele podziemnych tuneli, w których podczas wojny ukrywali się żołnierze oraz cywile. Tunele tworzą sieć alejek i podziemnych pomieszczeń, a wejścia do nich są doskonale ukryte. Korytarze są bardzo ciasne, a temperatura sięga nawet 40 stopni Celsjusza, dlatego każdy, kto zdecyduje się na zwiedzanie tego miejsca, musi mieć się na baczności. Droga powrotna to z kolei długa podróż motocyklowa wzdłuż dzikich i urokliwych plaż Morza Południowo-Chińskiego.