Zdrowie i Uroda

Włosy przetłuszczające się – jak o nie dbać?

Przetłuszczająca się skóra głowy to powszechny problem, niezależny od wielu czy płci. Wynika on przede wszystkim z zaburzonej gospodarki hormonalnej, ale również z naszej codziennej diety, rodzaju pielęgnacji włosów. Z problemem tym możemy skutecznie walczyć. O metodach na przetłuszczające się włosy wypowiadają się doświadczeni fryzjerzy i dermatolodzy. 

Dlaczego skóra głowy się przetłuszcza?

Nasza skór pokryta jest ujściami gruczołów łojowych. To właśnie one odpowiadają za wydzielanie łoju, czyli sebum. Nadmierne wydzielanie sebum, np. na twarzy, powoduje jej błyszczenie się, uczucie tłustego filmu na buzi. Nadmierne wydzielanie sebum na twarzy może stopniowo prowadzić do zatykania porów skóry, a to z kolei: do powstawania wyprysków i zmian skórnych. Podobnie ma się sprawa ze skórą głowy – nadmierne wydzielanie łoju sprawia, że skóra staje się tłusta, co wpływa bezpośrednio również na stan naszych włosów – mówią eksperci z firmy emcik.pl. Jak radzić sobie z tym problemem? Czy możliwe jest zmniejszenie wydzielania sebum poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków?

Szampony, odżywki, wcierki

Pierwszym krokiem pielęgnacji powinno być zadbanie o stan skóry głowy. Poprzez stosowanie delikatnych szamponów nie tylko wykonujemy masaż głowy, ale również usuwamy nadmiar sebum. Eksperci są zdania, że poprzez delikatny masaż i stosowanie delikatnych szamponów czyszczących możliwe jest nie tylko usunięcie sebum, ale również skuteczne pobudzenie układu krwionośnego. Niezwykle ważne jest wybranie produktu delikatnego w działaniu – silnie działające szampony wyjałowią skórę głowy i przyniosą odwrotny efekt: sebum będzie wydzielanie jeszcze silniej! Dobrym pomysłem może być stosowanie wcierek stworzonych na bazie naturalnych wyciągów z roślin. Pozwolą one na wykonanie ujędrniającego masażu głowy, jak również sprawią, że poprawi się pH skóry głowy.