Dom i wnętrze

Współczesne wnętrza pełne motywów florystycznych

Motywy florystyczne od lat pożądane są w dekorowaniu wnętrz. Powodem może być między innymi ich uniwersalność. Pasują bowiem do wielu stylów aranżacyjnych – prowansalskiego, romantycznego, nowojorskiego czy industrialnego. Są niezwykle popularne, potem na jakiś czas o nich zapominamy, by ponownie wrócić do nich za jakiś czas i otoczyć się naturą. Desenia roślinne zdobią różnorakie tekstylia.

Współczesna moda

Współcześnie roślinne motywy są niezwykle wyraziste i dominujące. Duże florystyczne wzory goszczą w katalogach wszystkich wiodących firm – na tapetach, obrazach, tkaninach i dywanach. Wzory drobne obecnie przeszły bowiem do lamusa. Obecnie najpopularniejsze są akcenty z roślinami egzotycznymi, takimi jak palmy, bananowce, cytrusy czy ananasy.

Jak zaaranżować wnętrze?

Aby ocieplić wnętrze, prócz dywanu warto również wykorzystać florystyczne zasłony, poduszki, narzuty czy koce. Doskonale sprawdza się również podkładki od zastawę stołową, np. od Home Design, na których znaleźć możemy tropikalnego ptaka w liściach czy ananasa. Całość można również uzupełnić żywymi roślinami w pięknych doniczkach, dostępnych na www.h-design.pl. We wnętrzach mieszkań doskonale sprawdzą się dekoracyjne drzewka cytrusowe oraz monstery o efektownych liściach. Akcenty roślinne są chętnie wykorzystywane, gdyż z uwagi chociażby na soczyste kolory przywołują na myśl letnie chwile, przyciągają uwagę gości, a u domowników pozytywnie wpływają na nastrój, napawając ich dodatkową energią. Wzory florystyczne mogę pełnić rolę uzupełniające lub być motywem przewodnim całej aranżacji – wszystko zależy od naszej wyobraźni.